eReport.sk
Hrozbou sa zaoberá aj Interpol
Americký magnát Bill Gates. Zdroj: tasr

Miliardár Bill Gates predpovedá ďalšiu svetovú katastrofu! Pri covide sa nemýlil

Hrozbou sa zaoberá aj Interpol. Podľa miliardára Billa Gatesa, ktorý sa nemýlil pri predpovedi pandémie covidu-19 tvrdí, že ľudstvo bude v bližšej budúcnosti čeliť veľkej hrozbe bioterorizmu. Už dlhšie je väčšine analytikov jasné, že zbraň hromadného ničenia v rukách teroristických skupín je veľmi nebezpečným rizikom. A pravdou je taktiež to, že nie je úplne isté, že teroristi dnes už nejakou chemickou alebo biologickou zbraňou nedisponujú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. O vakcíne plnej smrti
  2. Bol to iba hoax?
  3. Hrozbou sa zaoberá aj Interpol
  4. Pôvodné zámery a hodnoty sa vytrácajú

Podľa Interpolu sa pod bioterorizmom rozumie „úmyselné vypustenie biologických látok alebo toxínov s cieľom (smrteľne) ublížiť ľuďom, zvieratám alebo rastlinám. Zámerom je zastrašenie civilného obyvateľstva a vlád na dosiahnutie politických alebo spoločenských cieľov“.

Vážnejší problém ako covid?

Zakladateľ Microsoftu je okrem svojho podnikania známy aj širokými humanitárnymi aktivitami. Vo svojej prednáške v roku 2015 celkom presne varoval, že správnou otázkou nie je, či príde pandémia, ale kedy. Tvrdil zároveň, že svet na prípadnú pandémiu nie je pripravený. A ako sa ukázalo, nebol.

Dnes pre BBC upozorňuje, že bioteror je vážnejším problémom, ako pandémia. Za základný rozdiel považuje intencionálnu povahu bioteroru.

„„Proti bioteroru je však trochu ťažšie sa brániť, pretože ten, kto sa o to pokúša, to robí vedome a rozumie vášmu obrannému systému,“ vraví zakladateľ Microsoftu.

Hrozbou sa zaoberá aj Interpol

Za pozitívnejšie sa nedajú považovať ani správy priamo z Interpolu. Ten podľa portálu Refresher tvrdí, že má informácie o zámere niektorých teroristických skupín zámerne použiť biologické zbrane.

Biologickou zbraňou môže byť pritom napríklad niektorý z najnebezpečnejších vírusov, medzi ktoré v skutočnosti covid rozhodne nepatrí.

Natrénovaní?

Už dnes je jasné, že v prípade použitia biologickej zbrane by bola opäť podstatná reakcia vlád, ľudí, ale aj koordinácia viacerých sektorov. Interpol ďalej odporúča vypracovanie prepracovanej stratégie.

Ak by k útoku prišlo, zbraňou by bol vraj pravdepodobne antrax – látka, ktorý môže spôsobiť vážne ochorenie u ľudí aj zvierat. Gates však vidí aj pozitívum, ktoré súvisí aj s covidom. Ten nás, totižto, mohol do nejakej miery natrénovať.

„Dobrou správou je, že príprava na ďalšiu možnú pandémiu nám bude užitočná aj pri prípadnom biologickom útoku,“ dopĺňa.

Zdroj: BBC, TED TALK, Refresher


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Miliardár Bill Gates predpovedá ďalšiu svetovú katastrofu! Pri covide sa nemýlil

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti