eReport.sk
Americké stíhačky v nedeľu vzlietli k malému lietadlu, ktoré narušilo vzdušný priestor nad hlavným mestom USA Washington
Na snímke americký Kapitol vo Washingtone. Foto: TASR/AP

Hrozba zažehnaná. USA je krok od navýšenia dlhového stropu. Biden tento krok ocenil

Americký prezident Joe Biden privítal stredajšie hlasovanie Snemovne reprezentantov o zvýšení limitu federálneho dlhu ako „rozhodujúci krok“, ktorý zabráni platobnej neschopnosti USA. Súčasne ocenil, že demokrati a republikáni boli schopní nájsť kompromisné riešenie, informovala agentúra AFP.

 „Dnes večer urobila Snemovňa reprezentantov rozhodujúci krok vpred, aby zabránila prvej platobnej neschopnosti v histórii a ochránila ťažko dosiahnuté a historické hospodárske oživenie našej krajiny,“ uviedol Biden vo vyhlásení a podľa TASR dodal, že „jedinou cestou vpred je kompromis“ medzi najsilnejšími politickým stranami v Kongrese.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Americká ministerka financií Janet Yellenová (vpravo) a šéf Federálnej rezervy Jerome Powell sa rozprávajú pred stretnutím ministrov financií a guvernérov Centrálnej banky skupiny G7 v japonskom meste Niigata 12. mája 2023.
  3. USA posielajú vojenskú pomoc na každú stranu
  4. Americký prezident Joe Biden.

Za návrh zákona, o ktorom Biden rokoval s predsedom Snemovne reprezentantov Kevinom McCarthym, hlasovala hlboko rozdelená dolná komora Kongresu pomerom hlasov 314 k 117. Očakáva sa, že Senát bude o návrhu zákona hlasovať do konca tohto týždňa, konštatovala AFP.

K tomuto hlasovaniu došlo päť dní pred termínom stanoveným ministerstvom financií USA.

Ak by k schváleniu návrhu v Kongrese nedošlo, Spojeným štátom by hrozilo, že by sa od 5. júna dostali do platobnej neschopnosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrozba zažehnaná. USA je krok od navýšenia dlhového stropu. Biden tento krok ocenil

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php