eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

HORÚCO V PARLAMENTE Zasraný fašista! Poslanci sa do seba pustili pre tému LGBTI

Šarvátky, ale aj ostré výrazy! V národnej rade to opäť vrelo. Počas odvolávania ministerky spravodlivosti včera mali padať slová ako v krčme štvrtej cenovej kategórie. Vášne paradoxne nevyvolalo práve odvolávanie nepohodlnej ministerky ale téma LGBTI komunity. Čo sa teda stalo?

Počas včerajšieho nekonečného (ne)odvolávania Márie Kolíkovej v rozprave vystúpilo množstvo poslancov a voči ministerke nešetrili aj ostrejšími výrazmi. Jedným z nich bol aj kotlebovec Rastislav Schlosár. Ten si kopol do političky trochu z iného uhla.

Schlosárova kritika LGBTI

„Poďme si to teraz rozobrať na drobné. 770 tis. eur ste schválili na dotácie pre mimovládne organizácie v roku 2021 vraj na podporu ľudských práv. Tak sa poďme pozrieť na tie projekty, na tie mimovládky a na tie ľudské práva, ktoré ste podporili. 25 tis. eur ste schválili pre projekt Teplá vlna, tzv. podcast o živote LGBT ľudí. Preložené do slovenčiny, pre rozprávanie a diskusiu o živote sexuálnych deviantov,” rečnil Schlosár v typickom kotlebovskom duchu. Večná téma ĽSNS Mariana Kotlebu a to kritika LGBTI menšín zrejme nasrdila jedného z poslancov.

Zasraný fašista?

Ešte v ten deň Schlosárov spolustraník Martin Beluský na sociálnej sieti napísal, že Schlosárove vystúpenie malo naštvať jedného z členov strany Za ľudí. Keď Schlosár skončil, primátor Nitry a poslanec Marek Hattas ho mal označiť ako zasraného fašistu.

Podľa Beluského Hattas na jeho spolustraníka vulgárne zaútočil. – Foto: FB/MB

„Pán Schlosár dokončil faktické poznámky a pán Hattas naňho skríkol, tak, aby to nebolo počuť na mikrofóne,” rozviedol Beluský. Na zázname Hattasov výpad naozaj nebolo počuť, tak sme oslovili aj samotného primátora Nitry.

Marek Hattas zo strany Za ľudí. – Foto: tasr

„Označil som ho za fašistu, pretože jeho nenávistné reči voči menšinám sa už nedali počúvať,” priznal Hattas. Či vyrukoval aj s vulgarizmom, to nespomenul.

Ako v krčme

Podobné škriepky a potýčky okolo kotlebovcov nie sú ničím výnimočným. Minulý rok v novembri sa strhla šarvátka okolo ešte vtedajšieho člena ĽSNS Mariana Kotlebu Milana Mazureka. Kým rečnil za pultom v pléne, podišiel k nemu saskár Miroslav Žiak s veľavravným transparentom, na ktorom stálo: Urevaný nácek. Aj za prítomnosti Miroslava Suju sa strhla medzi poslancami potýčka, ktorá sa nezaobišla bez strkania.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport