eReport.sk
slovenská reprezentácia, foto: tasr

SR 20 otvorí MS v Edmontone 25. decembra proti Švajčiarsku

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nastúpi v otváracom stretnutí majstrovstiev sveta juniorov v Edmontone proti Švajčiarom 25. decembra napoludnie kanadského času (20.00 SEČ). Ďalšími súpermi zverencov trénera Róberta Petrovického v A-skupine budú Nemecko, Fínsko a Kanada.
      

Svetový šampionát sa mal pôvodne konať v dvoch kanadských mestách – Edmonton a Red Deer. Pandémia koronavírusu však prinútila organizátorov upraviť harmonogram šampionátu tak, aby čo najviac zamedzili riziku šírenia vírusu a zaistili vysokú mieru bezpečnosti všetkých účastníkov. Preto ich budú sústreďovať v tzv. bubline jedného dejiska v Edmontone, kde sa počas leta za rovnakých podmienok úspešne dohral uplynulý ročník NHL. Práve z dôvodu zníženia počtu dejísk z dvoch na jedno sa majstrovstvá sveta začnú už 25. decembra a vyvrcholia 5. januára. Všetky zápasy sa uskutočnia bez prítomnosti divákov. Keďže všetky ostatné šampionáty v juniorskej kategórii boli zrušené, na MSJ v Edmontone žiaden z desiatich účastníkov elitnej kategórie nevypadne.

V edmontonskej bubline čakajú na účastníkov prísne pravidlá. Slovenská výprava sa stane jej súčasťou 13. decembra po chartrovom lete z Viedne, ktorý absolvuje s ďalšími dvoma reprezentáciami. Pár dní budú všetci členovia výpravy izolovaní v hotelových izbách, pričom každý deň absolvujú test na koronavírus. Táto povinnosť ich bude sprevádzať až do opustenia bubliny. V prípade negatívnych výsledkov testov sa Slováci 18. decembra budú môcť zapojiť do tréningového procesu. Samozrejmosťou všade v bubline je dodržiavanie dvojmetrových rozostupov a nosenie rúška. „Nariadenia sú veľmi prísne, no je veľmi dôležité dodržiavať ich. Každé mužstvo si musí prejsť rovnakým priebehom a bude mať rovnaké podmienky. Naostro začíname 25. decembra proti Švajčiarom a uvedomujeme si, že dobrý štart do turnaja je dôležitý. Každý zápas chceme od prvej minúty odohrať s maximálnym nasadením a túžbou zabojovať o víťazstvo,“ citoval web hockeyslovakia.sk trénera Petrovického.

Po dueli so Švajčiarmi budú Slováci pokračovať z nedele na pondelok 28. decembra s úvodným buly presne o polnoci nášho času proti Kanade. V noci na utorok od 3.30 vyzvú Nemcov a v stredu 30. decembra o 20.00 uzavrú boje v A-skupine proti Fínsku. Do štvrťfinále postúpia z každého zoskupenia tímy na prvom až štvrtom mieste. Štvrťfinálové duely v edmontonskom Rogers Place budú na programe v sobotu 2. januára, semifinálové o dva dni neskôr a medailové 5. januára.

Zloženie MS do 20 rokov v Edmontone:
      A-skupina: Kanada, Fínsko, Švajčiarsko, SLOVENSKO, Nemecko
      B-skupina: Rusko, Švédsko, USA, Česko, Rakúsko

     Program SR 20:
      piatok 25. decembra o 20.00 SEČ: Švajčiarsko – Slovensko
      nedeľa 27. decembra o 24.00 SEČ: Slovensko – Kanada
      utorok 29. decembra o  3.30 SEČ: Slovensko – Nemecko
      streda 30. decembra o 20.00 SEČ: Fínsko – Slovensko

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SR 20 otvorí MS v Edmontone 25. decembra proti Švajčiarsku

Hokej

Tipos liga