eReport.sk
Poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS/SPOLU).
Podpredseda Európskeho parlamentu a Progresívneho Slovenska Martin Hojsík. Foto: tasr

VIDEO Hojsík ako čistý farizej? Ruské zabíjanie mu prekáža, izraelské ani veľmi nie

Vo svete sú v súčasnosti dva veľké vojnové konflikty. Ten prvý, na Ukrajine, trvá už viac ako dva roky a rokovať o mieri sa zatiaľ nechystá ani Ukrajina a ani Rusko, ten druhý na Blízkom východe, je síce iba zhruba sedemmesačný, je však oveľa závažnejší, lenže ani Izrael a ani palestínske militantné hnutie Hamas sa k rokovaniam o mieri zatiaľ nedopracovali. Prímerie, na rozdiel od Ukrajiny, síce už dohadujú, k mieru je ale aj tu ešte poriadne ďaleko.

Palestíncov zabíjať môžu, Ukrajincov nie

Prazvláštny je však postoj západného sveta, pretože USA a EÚ takmer okamžite uvalili na Rusko za jeho agresiu na Ukrajine rozličné balíčky sankcií, na Izrael, za jeho doslova genocídu palestínskeho ľudu, sa žiadny sankčný balíček neuvalil. A nielen to, lebo kým Rusko chcú všetci zničiť, alebo aspoň dostať na kolená, Izraelu ešte USA dodávajú zbrane na údajnú „definitívnu“ porážku Hamasu. A čo si myslíte, ako vnímajú oba konflikty naši progresívci? Veľavravné je video, ktoré na profile slovenský medveď koluje internetom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Majú strach zo Smeru?
  2. Zamestnanci sa bránia
  3. Huliak odkrýva špinavosti. Tie sa mali na ministerstve životného prostredia diať za pôsobenia Jána Budaja.
  4. Soros mladší bude ešte progresívnejší

Vo videu je vidieť podpredsedu Európskeho parlamentu aj Progresívneho Slovenska Martina Hojsíka, s ktorým sa zrejme nejaký novinár baví o tom, že Hojsík nie je zástancom zbrojného embarga na Izrael. „Nie, na túto otázku neviem odpovedať,“ uviedol Hojsík a na protiotázku, že „Prečo?“ doslova „šokujúco“ povedal: „Lebo nie na všetky otázky mám odpovede!“ Na argument, že v Gaze sa deje genocída, hladomor a etnické čistky, ale keď Rusko napadlo Ukrajinu, tak sme naň okamžite uvalili zbrojné embargo a rozličné sankcie, ale v tomto prípade nedokážme urobiť to isté, čiže ukrajinské životy sú cennejšie ako tie palestínske v Gaze, odpovedal:

„Nie, ale obidve otázky sú komplexnejšie než čierno-biele.“ Na naliehanie redaktora, že sa tam deje genocída, čo je dosť jednoznačná vec, a ak nesúhlasí so slovom genocída, tak je to takmer genocída, Hojsík už akosi nestihol odpovedať. „Hojsík nervózny, keď musí odpoveď na otázky, ktoré nie sú z jeho akože nezávislých médií…. Prečo Izrael môže zabíjať Palestíncov a nikto nič??? A pri Ukrajine od začiatku hneď kričia a robia kroky proti Rusku????“ píše sa v krátkom texte na profile. Prečo teda progresívny „guru“, ktorý má na všetko kompetentnú a „múdru“ odpoveď nedokázal teraz vecne odpovedať? Že by mu došli argumenty?

Zdroj: Telegram / Slovenský medveď

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hojsík ako čistý farizej? Ruské zabíjanie mu prekáža, izraelské ani veľmi nie

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne