eReport.sk
Tlačová beseda strany HLAS -sociálna demokracia. Foto: ereport
Tlačová beseda strany HLAS -sociálna demokracia. Foto: ereport

VIDEO HLAS vypočul volanie seniorov a rozmrazil minimálne dôchodky

HLAS – sociálna demokracia naplnil volanie seniorov a presadil v parlamente rozmrazenie minimálnych dôchodkov. „HLAS v čase extrémizmu a populizmu ponúka politiku pokojnej sily, ktorá presadzuje v parlamente pomoc pre ľudí. Naplnili sme želanie seniorov s minimálnymi dôchodkami a odmrazili sme ich dôchodky od prvého júla,“ uviedol predseda strany HLAS – sociálna demokracia Peter Pellegrini.

„Okrem toho sme s našimi návrhmi zákonov pomohli seniorom v súvislosti s navýšením sumy na rekondičný pobyt, mamičkám finančnou kompenzáciou, ak sa ich deti nedostanú do škôlky, ako aj návrhmi riešiacimi vysoké ceny potravín. My o sociálnej demokracii nehovoríme, my ako sociálni demokrati konáme,“ uviedol líder HLAS-u.

Rasťo Ekkert nakrútil tlačovú konferenciu Petra Pellegriniho so svojimi spolupracovníkmi.

Zdroj: youtube/ereport

Nestačí sa so seniormi len stretnúť

Podpredseda strany Erik Tomáš k rozmrazeniu minimálnych dôchodkov uviedol, že nestačí sa len so seniormi stretávať a podpisovať memorandá o spolupráci, ale treba v ich záujme aj razantne konať. „Chcem spresniť, že valorizácia minimálnych dôchodkov sa odvíja od počtu odpracovaných rokov a môže sa u mnohých zvýšiť až na úroveň 50 eur,“ zdôraznil Erik Tomáš.

„Tým sa však naše úsilie nekončí. Vo štvrtok sa bude hlasovať o našom návrhu zákona, aby došlo od 1.júla k valorizácii všetkých dôchodkov. Ak by to parlament schválil došlo by k navýšeniu o 10 percent,“ uviedol Tomáš.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Eduard Heger so spolustraníkmi na tlačovej besede.
  2. Stojí za tým Progresívne Slovensko?
  3. Hlas kritizuje vládu

Raši reaguje aj na Sulíka

„Momentálne prebiehajú rokovania. Som pripravený rokovať aj s čertom, diablom! Len aby sme týmto ľuďom v ťažkej sociálnej situácii pomohli,“ informoval podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia Richard Raši.

Richard Raši vyslovil veľké obavy v súvislosti s Plánom obnovy, ktorý sa doslova rúca pred očami. „Reálne hrozí, že nebudú nové záchranky, ani nemocnice. Minister zdravotníctva by mal predstúpiť pred verejnosť a priznať, že Rázsochy ani nemocnica v Martine nebudú vďaka babráctvu koalície,“ upozornil Raši.

V súvislosti so škandálom exministra hospodárstva Sulíka a jeho videom z Expo v Dubaji líder HLAS-u uviedol: „To video o vypití baru je len čerešničkou nad tým, že jeden milión eur visí vo vzduchu bez faktúr. Tejto politickej garnitúre zachutila moc a namiesto pomoci ľuďom si užívali v ministerských kreslách papalášizmus.“

Zdroj: hlas-socialnademokracia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO HLAS vypočul volanie seniorov a rozmrazil minimálne dôchodky

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php