tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu.
Peter Pellegrini za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu. Foto: yt/hlas-sd

Hlas víta návrh Európskej komisie: Podporujeme každú príležitosť na úspory energie

Mimoparlamentný Hlas-SD podporuje každú príležitosť na úspory energie a víta návrh Európskej komisie (EK) na zníženie spotreby plynu. Vníma však aj otvorené otázky, napríklad možné sankcie za nedodržiavanie úspor či otázku riešenia problému, keď je veľká časť tepelného hospodárstva postavená na plyne a nemá alternatívu.

Navrhovať zníženie spotreby považuje za krátkodobé opatrenie, pretože plyn z Ruska podľa jej slov aktuálne nie je možné fyzicky nahradiť. Stanovisko strany TASR poskytla jej hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Podporujú návrh Európskej komisie

„EK musí jasne určiť aj to, čo si predstavuje pod solidaritou štátov počas krízovej situácie, aby sa neopakoval začiatok koronakrízy a neotriaslo to dôverou obyvateľov v Európskej únii. Je chybou, že EK neukázala dlhodobý jasný plán a energetickú víziu, ako sa môžeme v EÚ čo najskôr zbaviť závislosti na ruskom plyne,“ poznamenal Hlas-SD.

„Plnú zodpovednosť nesie vláda SR. Je povinná čo najskôr ukázať, ako chce zabrániť kolapsu ekonomiky a pokryť potreby obyvateľov a štátu v situácii, keď máme 85-percentnú závislosť od ruského plynu,“

uviedla strana.

Podotkol, že stále nevieme, ako má vyzerať rozšírenie a vybudovanie nových kapacít a trás, pričom to bude stáť stovky miliárd eur a trvať aj päť rokov. Podčiarkol, že Slovensko sa musí s plnou vážnosťou pripraviť aj na čierne scenáre.

Súčasnú vládu označila za neschopnú a kritizuje pomery v nej. Podľa Hlasu-SD sa kabinet zaoberá len vnútornými hádkami a aktuálne ani nie je jasné, kto bude v septembri ministrom hospodárstva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
  2. Lloyd Austin
  3. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.

Neschopnosť kabinetu sa podľa strany prejavuje aj v ďalších oblastiach zasiahnutých krízou, napríklad v pôdohospodárstve.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas víta návrh Európskej komisie: Podporujeme každú príležitosť na úspory energie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku