eReport.sk
Hlas, Smer a Tarabovci iniciujú mimoriadnu schôdzu!
Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Hlas, Smer a Tarabovci iniciujú mimoriadnu schôdzu! Fico: Chaos ukončia len voľby na začiatku júla!

Hlas, Smer a Tarabovci iniciujú mimoriadnu schôdzu! Žneme úrodu, ktorú zasiala prezidentka Z. Čaputová, keď sa rozhodla neschopnú a odvolanú vládu nechať pri moci až do 30. septembra 2023. Úroda sa dá pomenovať stručne – totálny chaos a rozklad štátu. Hlboká ústavná a politická kríza. Znižovanie životnej úrovne, zdražovanie. Uvádza v stanovisku strana Smer-SD

Podľa opozičnej strany a jej predsedu Roberta Fica na Slovensku aktuálne vládne chaos a naša krajina sa definitívne dostala do totálnej ústavnej krízy. Rovnako si to myslí i šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini.

„Samotný predseda vlády v demisii Eduard Heger včera pred celým národom priznal, že spôsobil a riadi chaos. Včera to bol Vlčan, dnes je to Káčer, ukazujú sa charaktery. Matovič sa vyhovára na Hegera, Heger na Matoviča,“ hovorí strana Smer.

Hlas, Smer a Tarabovci iniciujú mimoriadnu schôdzu!

Opozičný poslanec Hlasu-SD Erik Tomáš v príspevku na sociálnej sieti deklaroval, že opozičné strany ako Hlas, Smer a zoskupenie okolo poslanca Tarabu podali návrh na mimoriadnu schôdzu NR SR. Jednať sa má o skorší termín predčasných parlamentných volieb. Dopomôcť by to malo k ukončeniu chaosu a marazmu.

Foto: fb/eriktomas

„HLAS – SD, SMER – SSD a Taraba a spol. podali návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Chceme dosiahnuť skorší termín volieb ako v septembri!“ Uviedol Erik Tomáš.

Fico:„A my čakáme na prezidentku, ktorej sú fotky z londýnskej korunovácie dôležitejšie ako osud Slovenska“

SMER – SSD je hlboko presvedčený, že ústavnú a politickú krízu nemôže vyriešiť prezidentka vymenovaním úradníckej vlády bez koordinácie s NR SR. Slovensko je parlamentná demokracia a predstava prezidentky, že Slovensko bude nasledujúcich 5 mesiacov riadiť skupina úradníkov bez mandátu a dôvery NR SR je scestná. Je v rozpore so všetkými princípmi parlamentnej demokracie. Slovensko nepotrebuje dnes úradníkov vo vláde. Potrebuje silnú vládu s mandátom od občanov , ktorý bude výsledkom čo najrýchlejších parlamentných volieb. Úradnícka vláda len prehĺbi chaos a situácia bude v nasledujúcich týždňoch nebezpečne eskalovať.

Zdroj: yt/smersd

NR SR ako najvyšší štátny orgán musí prevziať iniciatívu do svojich rúk. Preto navrhujeme zvolať na budúci týždeň mimoriadnu schôdzu parlamentu, dnes bol podaný návrh. Žiadame prezidentku, aby okamžite zvolala stretnutie s predsedami strán zastúpených v parlamente a odložila svoje smiešne predsudky k opozičným politikom. Ďalej navrhujeme, aby NR SR prijala uznesenie vo vzťahu k úradníckej vláde, ktorú prezidentka s veľkou pravdepodobnosťou vymenuje. Takáto vláda by okamžite po vymenovaní musela v skrátenom legislatívnom konaní predložiť do NR SR návrh na konanie parlamentných volieb nie 30. 9., ale už 1. alebo 8. júla tohto roku. Rovnako by takáto vláda musela predložiť návrhy zmien zákonov upravujúcich lehoty a podmienky dôležité pre konanie parlamentných volieb v júlovom termíne. Ak by NR SR príslušné zákony schválila, je dôvod vysloviť úradníckej vláde na necelé dva mesiace dôveru.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Frustrovaný Heger
  2. Hegerova vláda sa dnes totálne zrútila
  3. Opozičný poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD).
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová.

Mimoriadna schôdza

SMER – SSD má teda jasný plán na vyriešenie ústavnej a politickej krízy. Je ním čo najrýchlejšie konanie parlamentných volieb na začiatku júla. Vládnutie úradníckej vlády alebo súčasnej rozpadávajúcej sa vlády E. Hegera do 30. septembra  dovedie túto krajinu do definitívneho nešťastia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hlas, Smer a Tarabovci iniciujú mimoriadnu schôdzu! Fico: Chaos ukončia len voľby na začiatku júla!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php