eReport.sk
Peter Pellegrini (uprostred) a členovia strany Hlas-SD. Foto: tasr

Hlas-SD: Zlyhania vlády pri očkovaní hádže premiér na ľudí


Predseda vlády SR Eduard Heger predviedol podľa strany Hlas-SD v Sobotných dialógoch svoj typický alibizmus, neschopnosť prevziať zodpovednosť a lži na úrovni Igora Matoviča. Hlas reagoval na premiérové slová o očkovaní a možných dôsledkoch pri tretej vlne pandémie, pričom odmietol  Hegerove vysvetlenie, že za nízkou mierou očkovanosti je najmä postoj opozície a ľudia, ktorí sa odmietajú dať zaočkovať.

„Za slabú úroveň očkovania je zodpovedná vláda, ktorá nie je schopná viesť zrozumiteľnú diskusiu, ale uchyľuje sa k nezmyselným aktivitám, ako očkovacia lotéria či vydieranie veriacich v súvislosti s návštevou pápeža Františka,“ uviedla hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková. Zopakovala zároveň výzvu strany vládnej koalícii, aby bezodkladne zrušila očkovaciu lotériu, umožnila stretnutie s pápežom aj negatívne testovaným a osobám, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 a prestala podceňovať prípravu na tretiu vlnu pandémie.

V relácii Sobotné dialógy RTVS Heger povedal, že za zaočkovanosťou na úrovni 42 percent, ktorou SR výrazne zaostáva za inými krajinami, vidí dôsledok troch faktorov – opozičnej politiky, ktorá zneužíva tému, taktiež z pandemického hľadiska veľmi priaznivé leto, ktoré nemotivuje k očkovaniu a rovnako podľa neho ľudí od očkovania odrádza aj militantný charakter odporu voči vakcinácii.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas-SD: Zlyhania vlády pri očkovaní hádže premiér na ľudí

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne