eReport.sk
Ide o politickú nezrelosť?
Petr Pavel a Zuzana Čaputová, foto:tasr

Čaputová: Verím, že s Pavlom budeme hlasom rozumu a rešpektu k európskym hodnotám

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová verí, že spoločne s novozvoleným prezidentom Českej republiky Petrom Pavlom budú v regióne silným hlasom rozumu či rešpektu k európskym hodnotám. Uviedla to v utorok na tlačovej konferencii počas rozlúčkovej návštevy odchádzajúceho prezidenta ČR Miloša Zemana na Slovensku.

Hlas rozumu a rešpektu

Zvolený český prezident, ktorému prišla osobne zagratulovať k víťazstvu do jeho volebného štábu, je jej názorovo aj hodnotovo blízky, vysvetlila Čaputová. Očakáva preto dobrú a konštruktívnu spoluprácu. „Na spoluprácu sa teším. Verím, že bude intenzívna a že spoločne budeme môcť byť aj v rámci regiónu silným hlasom rozumu, prozápadnej orientácie a rešpektu k európskym hodnotám,“ naznačila budúcu formu spolupráce s Pavlom slovenská prezidentka.

Zeman pripomenul

Zeman pripomenul, že Pavlovi síce svoj hlas nedal, ale rešpektuje vôľu voličov a praje si pokračovanie úspešnej česko-slovenskej spolupráce. „Prajem pánovi Petrovi Pavlovi, s ktorým sa stretnem 13. februára, aby bol úspešný v záujme Českej republiky,“ povedal český prezident.

Pavel hovorí o užšej spolupráci so Slovenskom

Pavel sa v rozhovore pre TASR už vyjadril, že by ho užšia forma spolupráce so slovenskou prezidentkou poctila a potešila. „Myslím si, že by taký druh vzťahu medzi našimi krajinami bol určite na prospech nielen našich krajín, ale možno aj regiónu,“ povedal vtedy Pavel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka Zuzana Čaputová prijala poverovacie listiny od štyroch nových veľvyslancov.
  2. Demokracia a mier
  3. Zeman po návšteve Slovenska

O témach, ktoré by chceli spoločne presadzovať či o konkrétnych formách spolupráce však zatiaľ nehovorili. „Verím, že na to bude príležitosť na nadchádzajúcej návšteve Slovenska,“ uviedol v rozhovore. Povedal tiež, že na Slovensko sa chystá v týždni po svojej inaugurácii, ktorá bude 9. marca.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová: Verím, že s Pavlom budeme hlasom rozumu a rešpektu k európskym hodnotám

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti