eReport.sk

VIDEO HLAS: Slovensko za Matoviča a Hegera schudobnelo! Štvrtina dôchodcov si nemôže dovoliť mäso

Ľudia na Slovensku za vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera schudobneli. „Za mojej vlády sa ľudia na Slovensku postupne stávali bohatšími a ich život sa zlepšoval. Za vlády Matoviča a Hegera schudobneli a ich život sa zhoršil. Jednou z hlavných priorít HLASu po parlamentných voľbách bude preto zastavenie chudobnenia ľudí a zvýšenie ich životnej úrovne,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Slovensko sa v posledných rokoch prepadlo do systémovej chudoby, o čom svedčia mnohé oficiálne dáta.

HLAS – Sociálna demokracia sa na tlačovej besede vyjadril k viacerým témam.

Zdroj: youtube/@hlassocialnademokracia

Pellegrini: Centrom našej pozornosti je človek

„Slovensko je jednou z troch krajín Európskej únie s najväčším počtom obyvateľov, ktorí si nemôžu dovoliť výživné jedlo s mäsom alebo jeho plnohodnotnou náhradou. Ide o zhruba 900-tisíc všetkých obyvateľov. Sme aj jednou z troch krajín s najväčším počtom dôchodcov, ktorí si nemôžu dovoliť výživné jedlo, tých je približne 300-tisíc. Zastavilo sa približovanie slovenského hospodárstva k priemeru EÚ, dnes voči nemu dosahujeme len 68- percentnú výkonnosť. A prepadáva sa aj reálna mzda a dnes zaznamenávame jej najväčší pokles za posledných 22 rokov,“ zdôraznil Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peňazí nikdy nie je dosť
  2. Zo zbraní sa ľud nenaje
  3. Hamran zvažuje svoju kandidatúru za prezidenta!
  4. Imrecze je čistý ako ľalia

Prepad životnej úrovne je podľa HLAS-u výsledkom chaotického a nekompetentného vládnutia Igora Matoviča s Eduardom Hegerom. „Rozoštvávali svojou politikou národ tak, že volanie po zmieri a súdržnosti je dnes silnejšie ako kedykoľvek predtým. Namiesto práce pre ľudí sa zaoberali vlastnými politickými spormi. Predbiehali sa v kultúrnych vojnách a nezmyselných témach, ktoré nikdy skutočnými problémami Slovenska neboli ani nebudú. HLAS chce však riešiť práve skutočné problémy Slovenska, pretože centrom našej pozornosti je človek a jeho lepší život od narodenia až po dôstojnú starobu,“ dodal Peter Pellegrini.

HLAS: Nech znížia svoju životnú úroveň politici

Strana má jasný plán, ako tento cieľ dosiahnuť. „Vyrovnáme regionálne rozdiely. Podmienkou HLAS-u na vstup do vlády bude prijatie Národného programu definitívneho vyrovnania regionálnych rozdielov. Tým zobudíme slovenský vidiek a naštartujeme investície v regiónoch. Ochránime ľudí pred nezmyselne vysokými cenami energií a potravín. Silný štát musí mať nástroje na to, aby pomohol ľuďom tam, kde trh zlyhal,“ povedal Pellegrini.

HLAS bude podľa neho presadzovať silný štát, ktorý cez výrazne posilnený vplyv v strategických podnikoch zabezpečí ľuďom lacnejšie energie a lacnejšie potraviny. „Vrátime dôchodcom plnohodnotný 13. dôchodok a budeme garantovať pomoc štátu všetkým ohrozeným skupinám, aby mäso na obed nebolo nedeľným sviatkom ako v minulosti. Zároveň na základe našej petície zabezpečíme, aby v budúcnosti museli za takéto chudobnenie ľudí zaplatiť politici znížením svojej vlastnej životnej úrovne,“ uzavrel Peter Pellegrini.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO HLAS: Slovensko za Matoviča a Hegera schudobnelo! Štvrtina dôchodcov si nemôže dovoliť mäso

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie