eReport.sk
Predstavitelia Hlasu, foto: yt/hlassd

Hlas kritizuje Ódora a spol: Vláda v demisii rozhodla o zásadnej otázke. Nepozná politckú kultúru?!

HLAS – sociálna demokracia oceňuje, že po troch rokoch nečinnosti sa ministertvo obrany SR rozhodlo pokračovať v projekte modernizácie protivzdušnej obrany (PVO). Je pre nás prekvapením, že vláda premiéra Ódora, nezachovala politickú kultúru a neponechala rozhodnutie o obstaraní systémov PVO na novú vládu, ktorá vzíde z rokovaní na základe výsledkov parlamentných volieb dňa 30. 9. 2023.

Zásadné rozhodnutie vlády v demisii

Súčasná úradnícka vláda je v demisii a nie je v jej kompetencii rozhodovať o tak zásadnej otázke v oblasti vnútornej i zahraničnej politiky, akou je tento významný modernizačný projekt s presahom na obdobie minimálne 20 rokov. Navyše v prvej fáze pôjde len o prvý z plánovaných 6 ks systémov protivzdušnej obrany a je potrebné, aby bola o nákupe uceleného systému politická aj technická zhoda.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. A čo tak rešpektovať občanov?

Nepoznajú politickú kultúru?

Príkladom politickej kultúry je vláda bývalého premiéra Petra Pellegriniho, ktorá pred parlamentnými voľbami v roku 2020 pripravila modernizačné projekty pre nákup radarov alebo obrnených vozidiel 4×4 a 8×8, avšak politické rozhodnutie prenechala nasledujúcej vláde. Je poľutovania hodné, že takto nepostupovala aj vláda Ľudovíta Ódora. Jej unahlené kroky v tejto oblasti vytvárajú zbytočné pochybnosti o transparentnosti celého procesu a celý proces tak bude musieť byt podrobený opätovnému posúdeniu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas kritizuje Ódora a spol: Vláda v demisii rozhodla o zásadnej otázke. Nepozná politckú kultúru?!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php