eReport.sk
Foto: DFree/shutterstock

Herec DiCaprio bojuje za záchranu planéty. Na obnovu prírody venoval milióny dolárov

Aj medzi celebritami sa nájdu ľudia so srdcom, ale aj peniazmi na dlani. Patrí k nim napríklad populárny herec Leonardo DiCaprio, ktorý sa zaviazal venovať 43 miliónov dolárov na obnovenie Galapág.

Herec spolupracuje s ochranármi na premene súostrovia a ďalších tichomorských ostrovov v Latinskej Amerike. Z darovaných peňazí budú financované projekty na Galapágoch vrátane obnovy ostrova Floreana, ktorý je domovom 54 ohrozených druhov zvierat. V pláne sú tiež pokusy o znovuzavedenie 13 vyhynutých druhov. To sa týka aj drozda galapágskeho, prvého vtáka, ktorého popísal Charles Darwin.

Zdroj: twitter

Ak nebudeme rozhodne konať, mohla by v nasledujúcich desaťročiach zmiznúť viac ako polovica zostávajúcich divokých oblastí Zeme. Preto som dnes nadšený, že môžem spustiť aplikáciu @Rewild – ktorá pomáha chrániť stále divoké zvieratá a obnovovať zbytok. – Foto: twitter Leonardo DiCaprio

Zdroj: twitter Leonardo DiCaprio


„Keď som cestoval na Galapágy. Stretol som sa s Palom Castañom a ďalšími osobami bojujúcimi za ochranu životného prostredia v Ekvádore. Uvedomil som si, že chcem urobiť maximum pre to, aby som zachránil jedno z najnenahraditeľnejších miest na planéte,“ uviedol DiCaprio pre denník The Guardian. Castaño, ktorý osem rokov pracuje ako špecialista na obnovu ostrovov, je presvedčený, že pokiaľ sa ľudia budú snažiť koexistovať s prírodou, môžu byť ekosystémy úspešne pretvorené a zachované.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Herec DiCaprio bojuje za záchranu planéty. Na obnovu prírody venoval milióny dolárov

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti