eReport.sk
Český herec Jiří Suchý z českého divadla Semafor
Český herec Jiří Suchý z divadla Semafor. Foto: tasr

Herca Jiřího Suchého už prepustili z nemocnice domov. Je v poriadku

Český herec Jiří Suchý, ktorého v nedeľu previezli do nemocnice priamo z akcie v pražskom divadle Semafor, je už doma. Uviedla to v nedeľu večer rozhlasová stanica Radiožurnál.

To, že je Suchý už v poriadku doma, potvrdila aj produkčná divadla Lenka Řiháčková. O Suchého indispozícii informoval ako prvý server iDNES.cz.  Hovorkyňa záchrannej služby potvrdila, že Suchý je v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) a pri prevoze bol pri vedomí. Do ÚVN v nedeľu previezli aj prezidenta Miloša Zemana.

Suchému podľa svedkov prišlo zle okolo 15.00 h počas akcie spojenej s premiérou jeho nového filmu a musela poňho prísť záchranka. Na predstavení mal s podporou Jitky Molavcovej a Jiřího Svobodu zaspievať aj niekoľko piesní.

Divadelník, spevák, textár, básnik, skladateľ, spisovateľ, filmár, výtvarník, zberateľ či režisér Jiří Suchý 1. októbra oslávil 90. narodeniny. Naposledy ho hospitalizovali vlani v marci pre kolaps z vyčerpania. Je spoluzakladateľom Divadla Na zábradlí a divadla Semafor. Vytvoril autorskú dvojicu s Jiřím Šlitrom. Po smrti Šlitra sa jeho divadelnou partnerkou stala Jitka Molavcová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Herca Jiřího Suchého už prepustili z nemocnice domov. Je v poriadku

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport