eReport.sk
Nový premiér Ľudovít Ódor, vľavo, a odchádzajúci premiér Eduard Heger.
Premiér Ľudovít Ódor, vľavo, a jeho predchodca Eduard Heger. Foto: fb/uradvladysr

VIDEO Heger vyzýva Ódora: Nemíňajte na „atómovky“, a rozdeľte samosprávam peniaze na energie!

Expremiér a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Eduard Heger vyzval súčasného predsedu vlády Ľudovíta Ódora, aby dokončil dohodu so samosprávami týkajúcu sa schémy pomoci. Skonštatoval, že zo sľúbeného balíka 200 miliónov eur na kompenzáciu cien energií ostali nevyčerpané financie a bývalá vláda pripravila návrh dohody na ich prerozdelenie obciam a mestám. Apeluje na súčasného premiéra, aby financie samosprávy dostali.

Ako je aj vidieť a počuť na videu eReportu, expremiér Heger uviedol: „Dohoda ostala pripravená na stole, odovzdal som ju aj premiérovi Ódorovi.“ Poukázal na prijímanie zákonov s veľkým dosahom na štátny rozpočet.

Rasťo Ekkert z eReportu nesmel na tlačovej konferencii Demokratov chýbať.

Zdroj: youtube/ereport

Neminúť balík na „atómovky“

Heger priblížil, že pripravená dohoda so samosprávami by umožnila rozdelenie 54 miliónov eur obciam a mestám na základe počtu obyvateľov, a to ešte do 30. júna.

Zvyšných ďalších 54 miliónov eur by sa podľa jeho slov mohlo prerozdeliť podľa rovnakého kľúča do konca roka. Heger apeluje na premiéra, aby s rozdelením peňazí neotáľal a neriskoval, že sa balík minie na „atómovky“ v parlamente.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Michal Kaliňák (Hlas-SD).
  3. Česko s výhodnejšou dohodou?

Nezaradený poslanec pôsobiaci v Hegerovej strane Demokrati Miroslav Kollár rovnako apeloval na dokončenie schémy pomoci samosprávam. Aj to by podľa jeho slov mohol by prejav vďaky obciam a mestám za ich pomoc pri zvládaní kríz. Poukázal na ich aktuálne problémy, napríklad aj na výpadky financií v dopravných podnikoch veľkých miest.

Zdroj: tasr, ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Heger vyzýva Ódora: Nemíňajte na „atómovky“, a rozdeľte samosprávam peniaze na energie!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti