tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Eduard Heger (OĽANO), v pozadí Veronika Remišová (Za ľudí).
Eduard Heger (OĽANO), v pozadí Veronika Remišová (Za ľudí). Zdroj: fb/premier.sr

Heger sa teší podpisu Remišovej. Nie je to však predčasné? Premiér: Eurofondy nesmú byť pre vyvolených!

Podpísanie Partnerskej dohody medzi Európskou komisiou (EK) a Slovenskom na obdobie 2021 – 2027 je obrovský stimul na zlepšenie života občanov. Vyhlásil to predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) v reakcii na jej podpis v Bruseli s tým, že ho nesmieme premrhať, informovala TASR. Dnešok je podľa neho veľkým dňom pre Slovensko. Vďaka dohode bude môcť SR do roku 2027 čerpať z eurofondov takmer 13 miliárd eur.

„Eurofondy nesmú byť byrokratickým labyrintom, v ktorom sa orientuje len pár vyvolených,“ uviedol premiér. Podľa neho sa v minulosti využil z eurofondov len zlomok peňazí a vznikal priestor na korupciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico, expremiér, predseda Smeru
  2. slovenská ekonomika recesia rast bankovka kríza peňaženka
  3. Na kombosnímke zľava Richard Sulík a Eduard Heger.
  4. Veronika Remišová na grafickom vizuále, ktorý zverejnila na sociálnej sieti.
  5. Predseda Najvyššieho kontrolného úradu Ľubomír Andrassy.

„Zmenu systému čerpania pre Slovensko som niekoľkokrát otvoril aj na rokovaniach s Európskou komisiou, aby sme našli spoločnú dohodu, ako proces nastaviť,“ povedal premiér s tým, že podľa neho by bolo potrebné systém zmeniť a najmä zjednodušiť.

Pripomenul, že vláda nedávno prijala zmeny, vďaka ktorým bude získanie eurofondov výrazne jednoduchšie. „Šesť operačných programov sme nahradili jedným a vypracovali sme presný plán, do akých oblastí budú európske dotácie smerovať,“ priblížil Heger.

Zdroj: fb/premier.sr

Ako sme už pripomenuli pri správe z Bruselu, ktorá prišla od Remišovej, spomínaných 13 miliárd ešte zďaleka nie je našich. Zjednodušene povedané, stále sú to, síce dohodnuté, ale len peniaze na papieri. Rozhodujúcim bude úspešnosť ich reálneho čerpania, ktoré dlhodobo slovenskí politici nezvládajú práve najlepšie. Takže veľký deň, ako ohlasuje Remišová a už aj Heger, to bude vtedy, keď dokážeme všetky financie vyčerpať do posledného eurocentu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger sa teší podpisu Remišovej. Nie je to však predčasné? Premiér: Eurofondy nesmú byť pre vyvolených!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku