eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger.
Predseda vlády SR Eduard Heger. Foto: tasr

Heger sa sťažoval Bidenovi: Sme znepokojení z prítomnosti ruských vojakov pri ukrajinských hraniciach

Premiér SR Eduard Heger vo štvrtok na rokovaní s americkým prezidentom Joeom Bidenom zdôraznil podporu územnej celistvosti a zvrchovanosti Ukrajiny zo strany Slovenska. Informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.

Heger odkázal Bidenovi: Sme znepokojení z ruskej vojenskej prítomnosti pri hraniciach s Ukrajinou

Biden vo štvrtok hovoril so zástupcami krajín tzv. Bukureštskej deviatky (B9) o svojom utorkovom rokovaní s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. „Sme znepokojení z ruskej vojenskej prítomnosti v blízkosti ukrajinských hraníc. Ide o vážnu hrozbu a my ju nemôžeme podceňovať,“ povedal počas diskusie Heger. Slovenský premiér podľa tlačového odboru amerického prezidenta informoval o intenzívnej spolupráci Slovenska s Ukrajinou a zdôraznil, že naša krajina podporuje územnú celistvosť a zvrchovanosť Ukrajiny.

Foto: fb/eduardheger

Je bezpečnosť Európy bezpečnosťou USA?

„Odkaz zo zasadnutia Európskej rady v Bruseli, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň, musí byť rovnako tvrdý, ako sú Spojené štáty v bezprecedentných ekonomických či bezpečnostných sankciách, ktoré by nasledovali v prípade, ak by sa Rusko rozhodlo zaútočiť na Ukrajinu,“ uviedol Heger. Slovenský premiér ocenil, že americký prezident o situácii nehovorí len s veľkými hráčmi, ale aj s krajinami na východnej hranici NATO, ktoré majú právom najväčšie obavy z aktuálnych bezpečnostných hrozieb.

Bude vás zaujímať:

  1. Kerčský most.

Prezident USA svojich partnerov opakovane uistil o silnej podpore bezpečnosti a o tom, že všetky kroky, ktoré v tomto smere USA urobia, budú úzko konzultovať so všetkými spojencami, píše tlačový odbor. „Bezpečnosť Európy je aj bezpečnosťou USA,“ vyhlásil Joe Biden. Bukureštská deviatka (B9) sa skladá z Bulharska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Rumunska a Slovenska. Toto zoskupenie sa po prvý raz stretlo na úrovni hláv štátov v Bukurešti v roku 2015, pripomína tlačový odbor Úrady vlády SR.

Zdroj: ereport/tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger sa sťažoval Bidenovi: Sme znepokojení z prítomnosti ruských vojakov pri ukrajinských hraniciach

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti