eReport.sk
V popredí premiér Eduard Heger.
V popredí premiér Eduard Heger. Foto: fb//premier.sr

Heger na Zelený štvrtok: Do každého národného parku dáme osem miliónov eur!

„Dnes je Zelený štvrtok a možno s menšou dávkou symboliky sme s ministrom životného prostredia Jánom Budajom ohlásili výzvu pre regióny národných parkov Muránska planina a Poloniny, napísal dnes predseda vlády SR na sociálnej sieti.

Heger v statuse deklaroval niekoľkomiliónové investície. „Do každého parku prinesieme investície vo výške 8 mil. eur. Je obvzlášť dôležité investovať práve do regiónov, kde je vysoká nezamestnanosť a odliv mladých ľudí. Ponúknuť im nové a atraktívnejšie pracovné možnosti,“ napísal v statuse premiér.

FOTO Zábery, ktoré v súvislosti výzvou pre národné parky zverejnil na FB Heger

GALÉRIA – Foto: fb/premier.sr

Investícia je podľa jeho slov naviazaná na reformu národných parkov, ktorá bola parlamentom schválená v decembri minulého roka. „Čelila mnohým klamstvám, kedy boli ľudia z regiónov strašení, že im vezme prácu. Práve dnes jasne vidíme, že to nebola pravda. Vybrané projekty podporia rozvoj mäkkého turizmu a prírode blízkeho obhospodarovania lesov, a to ruka v ruke so zlepšením ochrany prírody a biodiverzity. Na plnohodnotných národných parkoch získame všetci, súčasné aj budúce generácie, lebo na ochrane národných parkov žiadna spoločnosť neprerába,“ dodal v statuse Heger.

Zdroj: fb/premier.sr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke pripravuje občan Ukrajiny jedlo v Mariupole, 13. apríla 2022.
  2. Krížová cesta s amatérskymi divadelníkmi v historických krojoch počas otvorenia kalvárie, ktoré sa uskutočnilo pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra 2020 v Krásne nad Kysucou.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odpovedá na otázky počas rozhovoru s americkou agentúrou Associated Press vo svojom úrade v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Je pravda na poslednom mieste?
  5. Turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger na Zelený štvrtok: Do každého národného parku dáme osem miliónov eur!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php