eReport.sk
havlová
Dagmar Havlová, foto: profimedia

Havlovú zlomila smrť Šafránkovej: Tajomstvo ich veľkého priateľstva!

Boli rovnako staré, obe pochádzali z Moravy a obidve študovali herectvo u Stanislava Zindulku. Bývalá prvá dáma Dagmar Havlová (68) oplakala smrť Libuše Šafránkovej (†68)

Havlová na svoju sociálnu sieť najprv vložila srdcervúci príspevok s fotografiou Šafránkovej z jej najslávnejšej role Popolušky. „Bože, nie! Všetko vo mne plače. Objímam ťa, dievčatko moje,“ napísala Dagmar Havlová, ktorá neskôr status rozšírila o fotografiu s Libušou a jej manželom Josefom Abrhámom.

„Boli sme spolužiačky, priateľky. Bývala som u nej v Prahe. Naposledy bola u mňa veselá, rozkošná a usmiata. Nedokážem viac povedať, nehnevajte sa. Nenachádzam slová, všetko vo mne plače,“ dodala Havlová. Obe herečky si spoločne zahrali vo filme Křtiny, ktorý režíroval Václav Havel. Zaujímavosťou je, že Šafránková a Havlová zdieľali jednu rozprávkovú rolu v obľúbenej Nesmrteľnej tete režiséra Zdeňka Zelenku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Havlovú zlomila smrť Šafránkovej: Tajomstvo ich veľkého priateľstva!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php