eReport.sk
Blamáž Hamranovej polície sa zväčšuje
Na snímke prezident Policajného zboru Štefan Hamran, foto:tasr

Kamenický: Hamran sa len vyhovára a mal by okamžite odstúpiť, migrantov sú desiatky tisíc!

Mnohí komentátori verejného diania v súvislosti s migračnou krízou upozorňujú na fakt, že sa k nej vláda a vedenie polície začali vyjadrovať až v momente, keď na ňu začala upozorňovať opozícia. Azda najvýraznejšie zarezonovalo video Roberta Fica (Smer-SD) z Veľkého Krtíša, kde sa bol osobne pozrieť na situáciu s migrantami. A celému Slovensku ukázal, že ako vyzerá výrobná hala, do ktorej vláda potajomky zatvorila 700 nelegálnych migrantov. Tí sa majú naviac nachádzať aj všelikde na Slovensku, napríklad aj v bratislavských Rusovciach.

Neúprimná vláda, neúprimná polícia

„Počul doteraz niekto z vás, že na Slovensku je problém z desiatkami tisíc migrantov?,“ pýta sa podpredseda Smeru a exminister financií Ladislav Kamenický na sociálnej sieti. Naráža na fakt, že je veľmi otázne, či by v sebe vláda a polícia našli úprimnosť voči občanom aj v prípade, že by politici Smeru na problém neupozornili.

Záver by mal byť podľa Kamenického jasný. O konci policajného prezidenta Štefana Hamrana sa hovorilo už v momente, kedy požehnal pokračovanie vojny v polícii a začal povyšovať trestne stíhaných policajtov. A to dokonca na pozície v Úrade inšpekčnej služby, ktorí týchto policajtov vyšetruje, čo je absolútny konflikt záujmov. Hamranove odvolávanie vtedy šokujúco politicky neprežil minister vnútra Ivan Šimko, ktorý „si dovolil“ po Hamranovi a čurillovcoch žiadať dodržiavanie zákona.

Čaputová s Ódor asi niekde „citlivo vnímajú“ a Hamrana neodvolajú

Dnešná situácia s migrantami sa radí medzi ďalšie, pri ktorých je celkom logické uvažovať o Hamranovom konci. Prezidentka SR Zuzana Čaputová a jej premiér Ľudovít Ódor však takmer mlčia a dá sa predpokladať, že niekde v kúte celé dianie ticho sledujú a vnímajú, pravdepodobne citlivo. A to je v tejto situácii vyslovene alibistické.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pellegriniho Lengvarského koniec neprekvapil
  2. Víza za úplatky?
  3. Tu sme v Únii!
  4. Predsedom maďarskej vládnej strany Fidesz zostáva Viktor Orbán

„Hamran sa len vyhovára, nič s tým nerobí a nelegálni migranti pobehujú po Slovensku ako sa im zachce. To na to musel upozorniť až Smer-SSD? Hamran by mal okamžite odstúpiť,“ uzavrel Kamenický.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický: Hamran sa len vyhovára a mal by okamžite odstúpiť, migrantov sú desiatky tisíc!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php