eReport.sk
Gyorgi Gyimesi. Foto: ereport

VIDEO Gyimesi: Nechápte ma zle! Ale americké nadácie pomáhajú Ukrajincom. Ale je čo podporovať aj u nás doma

Prvú lastovičku sociálnej politiky novovymenovane vlády sme videli včera. Ministerstvo sociálnych vecí podporilo Nadáciu otvorenej spoločnosti George Sorosa sumou 21 miliónov 700 tisíc eur na to, aby vraj pomohli ukrajinským utečencov presadiť sa na Slovensku. tak začína svoj videostatus na sociálnej sieti György Gyimesi (pôvodne Juraj Gyimesi, dnes nezaradený pôvodne z kandidátky hnutia OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA).

„Nechápte ma prosím zle. Samozrejme každý, kto sa ocitne v núdzi, potrebuje pomoc,“ pokračuje poslanec Gyimesi.

György György na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/gyimesi

Okruh podporených partnerov

„Poďme sa však radšej pozrieť na to, kto bol podporený, a na okruh jeho partnerov. Z tejto podpory profitujú aj ďalšie nadácie. Príkladom je nadácia Pontis, ktorú založila americká nadácia tiež prepojená s Georgeom Sorosom,“ hovorí Gyimesi a dodáva: „No z rovnakých peňazí môže viac ako tri a pol milióna eur minúť nadácia Socia, ktorej jednou z členiek správnej rady je podpredsedníčka strany Demokraci Andrea Coherová.“

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Čo sa stalo predsedovi parlamentu?
  2. Na snímke uprostred predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas tlačovej konferencie po sneme hnutia Sme rodina v Bratislave 13. mája 2023.
  3. Šimečka sa pustil do Matoviča
  4. Žilinka koná

„Neviem sa teraz rozozhodnúť, ktorý prístup je lepší. Keď sa filantropi rozcvičujú na politiku, alebo, keď sa politici vydávajú za filantropov,“ kladie rečnícku otázku Gyimesi.

„Isté je, že Američania ušľachtilé účely dávajú stále viac a viac peňazí. Zároveň by bolo dobré uvedomiť si, že okrem Ukrajiny je čo podporovať aj u nás doma,“ dodáva Gyimesi. .

Zdroj: fb/gyimesi


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Gyimesi: Nechápte ma zle! Ale americké nadácie pomáhajú Ukrajincom. Ale je čo podporovať aj u nás doma

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php