eReport.sk
Atény sužujú požiare, foto: tasr

Grécko už štvrtý deň sužuje veľký požiar borovicových lesov

Stovky gréckych a poľských hasičov bojovali aj vo štvrtok proti veľkému požiaru, ktorý už štvrtý deň ničí borovicové lesy severozápadne od gréckej metropoly Atény.

Ako píše agentúra AP, požiar neďaleko dediny Vilia, vzdialenej približne 60 kilometrov od Atén, už zničil tisíce hektárov lesov a vynútil si evakuáciu viacerých obcí. Meteorológovia navyše predpovedajú v priebehu štvrtka silné vetry, ktoré môžu hasičom skomplikovať prácu.

S plameňmi bojuje 427 hasičov vrátane 143 z Poľska. Využívajú pri tom 149 vozidiel, päť hasičských vozidiel a päť vrtuľníkov. Pracovnú silu a techniku poskytla aj armáda. Grécko počas augusta zasiahlo viacero lesných požiarov, ktoré zapríčinila aj vlna teplého počasia. Krajine s hasením pomohlo 24 európskych a blízkovýchodných krajín vrátane Slovenska. Presná príčina požiarov zatiaľ nie je známa, grécka polícia však zadržala viac ako desiatku osôb, ktoré podozrieva z podpaľačstva.

Extrémnych horúčavám a požiarom čelia aj ďalšie krajiny v oblasti Stredozemného mora vrátane Alžírska, Španielska, Talianska a Turecka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Grécko už štvrtý deň sužuje veľký požiar borovicových lesov

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti