tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Horiace stromy pri pláži počas lesného požiaru v dedine Pefki na gréckom ostrove Evia
Požiaru v dedine Pefki na gréckom ostrove Evia 8. augusta 2021. Foto: tasr/ap

Grécko sprísni tresty za podpaľačstvo a sexuálne delikty

Grécka vláda v piatok avizovala, že sa chystá sprísniť postihy za celý rad trestných činov vrátane incestu, znásilnenia ale aj podpaľačstva. K takémuto kroku chcú Atény pristúpiť po ničivých letných požiaroch, ale aj v dôsledku nárastu násilných činov, ktorých obeťami sú ženy, uvádza agentúra AFP.

Grécky minister spravodlivosti Konstantinos Tsiaras uviedol, že podpaľačstvo bude trestným činom, za ktorý bude hroziť až osem rokov väzenia alebo aj doživotie v prípade, ak v jeho dôsledku dôjde k úmrtiu. Dosiaľ bolo podpaľačstvo kvalifikované len ako priestupok.

Horúčavy boli najhoršími za posledné tri desaťročia

Ničivé lesné požiare si v Grécku počas uplynulého leta vyžiadali tri obete na životoch. Od začiatku augusta zároveň zdevastovali požiare v celej krajine viac ako 100.000 hektárov lesných porastov, najmä severozápadne od Atén, na druhom najväčšom gréckom ostrove Eubója a na juhu polostrova Peloponéz. Tohoročné letné horúčavy boli v Grécku najhoršími za posledné tri desaťročia.

Za incest bude hroziť desaťročné väzenie

Navrhované zmeny v trestnom zákonníku sa týkajú aj prísnejších trestov za násilné trestné činy a sexuálne delikty, ako sú napríklad napadnutie či znásilnenie. Zabitie, hromadné znásilnenie, znásilnenie vedúce k úmrtiu, za ktoré v súčasnosti hrozí páchateľom v istých prípadoch desaťročné väzenie, sa bude môcť trestať doživotím, uviedol minister Tsiaras. Dodal, že za incest bude hroziť desaťročné väzenie, a nie len päťročné, ako je to v súčasnosti.

Grécko v tomto roku zaznamenalo veľké množstvo násilných trestných činov páchaných na ženách, ku ktorým dochádzalo paralelne s odhaľovaním čoraz väčšieho počtu prípadov sexuálneho zneužívania medzi osobnosťami tamojšej športovej i umeleckej scény.

Mohlo by vás zaujímať:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Grécko sprísni tresty za podpaľačstvo a sexuálne delikty

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku