eReport.sk
Ľubomír Galko
Ľubomír Galko. Foto: tasr

Galko to nechutne prepískol: Navážal sa do mŕtvej novinárky! Neskôr za sebou zametal stopy

Prehnal to! K téme obvinených novinárov Moniky Tódovej a Konštantína Čikovského z Denníka N sa vyjadril aj exsaskár Ľubomír Galko. Ten sa poriadne sekol, pretože si kopol do novinárky, ktorá prednedávnom zomrela.

Vymazaný status

Dvojica novinárov je obvinená z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Trestné oznámenie podal exsiskár a bývalý dôverník Mariana Kočnera Peter Tóth. Ostrosledovaná téma zrejme zaujala aj exministra obrany Ľubomíra Galka. Ten svojím “bonmotom” na sociálnej sieti poriadne prestrelil, čo si aj sám uvedomil a príspevok následne zmazal.

Vymazaný status Ľubomíra Galka. – Foto: eReport

„K obvineniu novinárov Moniky Tódovej a Konštantína Čikovského za vetu o lotrovi Tóthovi: ‚Tvrdí to preto, že vypovedal ako utajený svedok.’ by som povedal, že ak by sa za toto malo obviňovať, obžalúvať a odsudzovať, tak Kaliňákova predĺžená ruka v Pravde Vanda “Bejby” Vavrová aj s jej natretou hlavou, by musela za to, čo nastvárala v čase, keď som bol ministrom obrany vo vláde Ivety Radičovej hniť v najtemnejšom žalári, hádam na doživotie,” napísal Galko na sociálnej sieti. Netrvalo dlho a drsné slová adresované novinárke z internetu zmizli.

Viac zaujímavých tém tu:

  1. Ľubomír Galko

Uniknuté rozhovory

Galkove slová vyznievajú o to necitlivejšie, že práve Vavrová v júli poslednýkrát vydýchla. Dlhoročná novinárka vo veku 64 rokov zomrela v nemocnici. Vavrová pôsobila do roku 2017 v denníku Pravda.

Exminister v zmazanom statuse naráža na kauzu spájanú s Vavrovou. V roku 2011 sa totiž internetom začali šíriť prepisy rozhovorov medzi novinárkou a vtedajším ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Vavrovú smerák oslovoval “Bejby” a úkoloval a poučoval, čo má robiť. Práve novinári aj vrátane Vavrovej boli odpočúvaní Vojenským obranným spravodajstvom v čase, keď rezortu obrany šéfoval práve Galko.

Vanda Vavrová – Foto: FB/VV

Vavrovej odpustil

EReport kontaktoval samotného Galka s otázkou, ako to je vlastne s vymazaným statusom. „Upozornil ma jeden novinár, že pani Vavrová zomrela, tak som to dal preč,” vysvetlil exminister.

„Z ľudského hľadiska som to zmazal. Najskôr som myslel, že k tomu niečo pripíšem, no nakoniec som to vymazal aj z úcty k smrti. Včera som bol mojej mame na cintoríne. K majestátu smrti mám pokorný vzťah, tak som to radšej dal preč,” opísal. „V tomto momente som pani Vavrovej odpustil za všetko zlé, čo mi urobila a už ju nebudem riešiť,” dodal bývalý saskár. Galko v súčasnosti opäť pôsobí na čele Leteckých opravovní Trenčín.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti