eReport.sk
Pascal Soirot, riaditeľ AstraZeneca, foto

GALÉRIA Riaditeľ AstraZenecy si kúpil luxusné sídlo. Nehnuteľnosť za milióny!

Pascal Soriot, generálny riaditeľ farmaceutické nadnárodné spoločnosti AstraZeneca, si kúpil sídlo snov v austrálskom Sydney. Dom s vlastnou posilňovňou, úžasnou garážou, vlastnou galériou a štyrmi spálňami ho vyšiel v prepočte na takmer sedem miliónov eur.


Generálny riaditeľ farmaceutickej spoločnosti AstraZeneca Pascal Soriot si doprial. Ten si nedávno kúpil luxusnú vilu v Sydney. Rozprávkové bývanie je plne vybavené. Majiteľ má v dome vlastnú galériu, telocvičňu aj kino. Záležať si dal aj na státiach pre autá. Za garáže by sa nemusel hanbiť žiaden papaláš.
Soriot, ktorý má francúzske aj austrálske občianstvo, sa do krajiny protinožcov prisťahoval v roku 1990. Dom so štyrmi spálňami ale zatiaľ asi príliš nevyužije, aktuálne sa totiž zdržiava v Európe. Známy biznismen je ženatý a má dve deti. Má troch bratov, všetci sa živia ako lekári. Otec Pascala zomrel, keď mal dvadsať rokov. Študoval veterinu v Paríži. Svojou láskou ku zvieratám sa doteraz netají. Najmilšie sú mu vraj kone. Soriot pracoval aj v Tokiu, kde sa nejakú dobu zdržiaval, rovnako ako v Amerike. O Soriotovi sa hovorí nielen ako o schopnom lídrovi, ale aj ako o záchrancovi spoločnosti AstraZeneca, ktorá sa aj vďaka nemu stala jedným z globálnych lídrov farmaceutického výskumu a vývoja.

Foto: profimedia

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport