Šláger v Turíne pre Barcelonu, hetrik Rashforda na Old Trafford

V šlágri stredajšieho programu 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2020/2021 zvíťazila FC Barcelona na ihrisku Juventusu Turín 2:0. Kataláncom zabezpečili cenný triumf Ousmane Dembele v 15. minúte a Lionel Messi, ktorý v nadstavenom čase premenil pokutový kop.

Hostia mohli ísť do vedenia hneď v úvode, no Messiho strelu zblokovala obrana domácich a ihneď na to napálil loptu do žrde Griezmann. Lepší úvod Barcelony napokon gólovo vyjadril v 15. minúte Dembele po peknej individuálnej akcii a strele spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi. Na opačnej strane vzápätí dopravil loptu do siete Morata, útočník domácich však zahral rukou a navyše bol v ofsajde. VAR skúmal Moratov zásah aj v 30. minúte, ale potvrdil, že Španiel bol aj tentokrát v ofsajde. Barcelona potom mohla zvýšiť náskok, ale Griezmann a ani Dembele nemierili presne.

Po prestávke sa opäť veľa hovorilo o Moratovi. V 56. minúte totiž opäť rozvlnil sieť, ale VAR aj v tomto prípade hlásil veľmi tesný ofsajd. Onedlho zahodil veľkú príležitosť Messi. V 76. minúte mal ďalšiu veľkú šancu Griezmann, ale svoj únik nezakončil presne. Hostí to napokon nemrzelo, Messi v závere duelu poistil ich triumf po premenenej penalte. Barca si pripísala ďalšie tri body, v tabuľke ich má na konte šesť.

Druhý zápas „géčka“ medzi Ferencvárosom a Dynamom Kyjev rozhodoval Slovák Ivan Kružliak, na čiare mu pomáhal krajan Tomáš Somoláni. Slovensko malo zastúpenie aj medzi hráčmi, v 73. minúte sa dostal na trávnik útočník domácich Róbert Mak. V tom čase „Fradi“ prehrávali 1:2, no v závere duelu vybojoval bod Franck Boli.

Z triumfu sa tešili aj futbalisti Paríža St. Germain. V H-skupine v Istanbule zvíťazili nad Basaksehirom 2:0. Do tabuľky si pripísali prvé tri body, dvoma gólmi sa o to postaral útočník Moise Kean. V zostave domácich odohral celý zápas slovenský obranca Martin Škrtel. Tréner PSG Thomas Tuchel musel už v prvom polčase riešiť veľkú nepríjemnosť. V 19. minúte odkríval za postrannú čiaru Neymar a hoci sa vrátil na trávnik, napokon mu zranenie nedovolilo pokračovať v hre. V druhom polčase mal prvú veľkú šancu Pablo Sarabia, ale v dobrej pozícii prestrelil. V 64. minúte po rohovom kope poslal Kean hlavou hostí do vedenia a ten istý hráč spečatil triumf PSG o 15 minút neskôr.

V ďalšom zápase „háčka“ skupiny zdolal Manchester United nemecké Lipsko hladko 5:0 a so šiestimi bodmi vedie tabuľku. O triumfe „červených diablov“ rozhodli Mason Greenwood, Anthony Martial a hetrikom sa blysol Marcus Rashford.

Londýnska Chelsea mohla ísť do vedenia na pôde Krasnodaru už v 14. minúte, ale Jorginho poslal loptu z pokutového kopu iba do žrde. Jeho zaváhanie napravil v 37. minúte Callum Hudson-Odoi a hostia viedli. Po prestávke spečatili zaslúžení triumf Chelsea Timo Werner, Hakim Ziyech a Christian Pulisic. Najväčšiu šancu Krasnodaru mal Jurij Gazinskij, ale trafil iba do brvna. V druhom zápase skupiny si Sevilla doma poradila s Rennes 1:0 gólom Luuka de Jonga.

ZdroJ: tasr, foto: uefa fb