Európska liga, foto: facebook

Bayer Leverkusen rozstrieľal Nice, Villareal v prestrelke so Sivassporom

Prvé kolo skupinovej fázy Európskej ligy je za nami. Mohli sme vidiet prekvapivé víťazstvá ale i tie pravé futbalové „prestrelky“.

Prestrelka

Nemecký Bayer Leverkusen si doma z chuti zastrieľal , hráčom z „Azúrového pobrežia“ nadelil šesť gólov. Nice len ku koncu zápasu skorigoval výsledok na 2:6. Tou pravou futbalovou „prestrelkou“ sa dal nazvať zápas medzi španielskym Villarealom a tureckým Sivassporom. V oboch polčasoch padlo zhodne po štyri góly. To ešte Carlos Bacca z Villarealu nepremenil v 37.minúte pokutový kop. Konečný výsledok tak bol 5:3 pre Španielov.

Prehrali aj s Lobotkom

Holandský Az Alkmaar , ktorý porazil „Lobotkov“ Neapol tesným výsledkom 1:0 sa určite raduje. Predsa len to bola jeho prvá výhra v sezóne. Slovenský futbalista hral vyše 65 minút ,do kým ho Gennaro Gattuso nevystriedal. AC Miláno si so Zlatanom v tíme poradil so škótskym Celticom 3:1.

Remíza je remíza

Rakúsky Wolfsberger si po remíze 1:1 odnáša zo zápasu s CSKA Moskva cenný bod. Grécky PAOK Solún takisto zhodne s Omoniou Nikozia. A bezgólová remíza sa zrodila v zápase Dinama Záhreb s Feyenoordom Rotterdam.

Celosvetový ošiaľ

O prekvapenie a ošiaľ sa určite postarali hráči izraelského tímu Hapoel Beer Sheva, ktorý privítal na svojej domácej pôde českú Sláviu Praha. Tento zápas sa stal celosvetovou raritou keďže mohli nastúpiť do zápasu aj hráči s pozitívnym testom na koronavírus. Slavisti sa zrejme toho zľakli a tak tri body ostali v Izraeli po výhre 3:1.