Radosť hráčov Francúzska, foto:fb/uefa

Francúzi vyhrali Ligu národov: Vo finále porazili húževnaté Francúzsko!

Futbalisti Francúzska triumfovali v 2. ročníku Ligy národov. Vo finálovom zápase v Miláne zvíťazili nad Španielskom 2:1 po tom, čo otočili skóre z 0:1. Víťazný gól strelil v 80. minúte Kylian Mbappe. Na treťom mieste skončili Taliani po víťazstve nad Belgickom 2:1. Francúzi vystriedali na tróne Portugalcov, ktorí v roku 2019 triumfovali v premiérovom ročníku Ligy národov.

Prvý polčas mal svižný úvod. V 6. minúte sa za obranu Španielov dostal Benzema, obišiel aj brankára Simona, ale v ostrom uhle už nedokázal zakončiť ani presne prihrať. Väčšia ofenzívna aktivita Francúzov v úvodnej štvrťhodine priniesla niekoľko centrovaných lôpt do šestnástky, avšak bez gólovej príležitosti. Španieli pohrozili Sarabiom, ktorý sa dostal pred brankára Francúzov, ale loptu netrafil ideálne a Lloris si poľahky poradil. V ďalšom priebehu prvého polčasu dominovali najmä defenzívy a v hre prevládala bojovnosť. Tímy si dávali pozor na chyby, nedostávali sa do prečíslení a ani k strelám z väčších vzdialeností.

FOTO RADOSTI HRÁČOV FRANCÚZSKA PO ZISKU TITULU V LIGE NÁRODOV NÁJDETE V GALÉRII

Úvod druhého polčasu herne patril Španielom. Sarabia však v 53. minúte nepresne prihral na Torresa a ani následné kombinácie Španielov nepriniesli gólovú príležitosť. V 64. minúte boli Francúzi blízko ku gólu, keď Hernandez v šestnástke strelou bez prípravy trafil brvno, od ktorého sa lopta odrazila tesne pred bránkovú čiaru. V následnom protiútoku Busquets vysunul Oyarzabala, ktorý vyhral súboj s Upamecanom a prestrelil Llorisa – 1:0. Náskok Španielov mal iba minimálne trvanie, keďže následnú akciu zakončil Benzema presnou krížnou strelou z rohu pokutového územia – 1:1.

Po divokom úseku hry sa dianie upokojilo a tímy boli pozornejšie v defenzívach. Španielska však v 80. minúte neustrážila Mbappeho, ktorý sa dostal za obrancov a prekonal Simona. Situáciu na hranici ofsajdu posúdil aj VAR, ktorého verdikt potešil Francúzov – 1:2. V 88. minúte mohol vyrovnať Oyarzabal, ale Lloris pohotovo zareagoval. Španieli sa v závere vrhli do útoku, v nadstavenom čase sa po rohovom kope dostal k strele Pino, ale aj jeho veľkú šancu zneškodnil Lloris.