eReport.sk
Ilustračné foto: FB/Rekreačná oblasť Rudava

FOTO Útočisko pre vyvolených? Politik, herec, šéf SIS-ky či exministerka: Zakotvili v tejto dedine!

Hotové slovenské Miami! Rezort na Záhorí, akoby z oka vypadol svojmu väčšiemu americkému bratovi. Táto dedinka leží síce pánu Bohu za chrbtom, niekoľko kilometrov od Bratislavy, ale našlo si v nej útočisko už viacero známych tvárí. Či už z politiky alebo šoubiznisu. Komu všetkému malebná oblasť padla do oka?

Stretne sa herec, politik, šéf tajnej služby, exporotca v Superstar a exministerka spravodlivosti. Znie to, ako začiatok vtipu, no reč je o osadenstve dedinky Malé Leváre. Obci vzdialenej asi 40 kilometrov od hlavného mesta. Na prvý pohľad nenápadná dedina, no zdá sa, že učarovala aj množstvu cezpoľných. V okolí Levárov sa rozprestiera nádrž Rudava, ktorej okolie je posiate desiatkami rekreačných chát.

Bratia Pčolinskí

Kapitolou samou o sebe sú bratia Pčolinskí. Poslanec Peter a šéf Slovenskej informačnej služby Vladimír tiež vsadili na dedinský pokoj Malých Levárov. Tí posunuli laťku luxusu ešte o stupienok vyššie. Súrodenci si postavili rekreačné chaty v stráženom areáli neďaleko nádrže, a to dokonca aj s vlastným súkromným jazerom.

Šéf SIS Vladimír Pčolinský – Foto: SIS

„Pán Pčolinský chatu aktuálne nevyužíva. Nebol tam celé mesiace, vzhľadom na epidemickú situáciu. Chata nie je dokončená a pán Pčolinský nevie odhadnúť, kedy sa mu ju podarí dokončiť,” prezradil šéf tajných cez komunikačný odbor SIS.

V areáli so súkromným jazerom majú chaty aj Peter a Vladimír Pčolinský. – Foto: eReport

Okrem iného, v rámci areálu s jazierkom majú naozaj lukratívneho suseda. Ide o známeho herca a zabávača Petra Marcina. Jeho chatka leží presne oproti nehnuteľnostiam oboch bratov. Marcin aj známi bratia odkúpili chatky minulý rok.

V Levároch má domček aj Peter Marcin. – Foto: tasr

Mečiarova lejdy

Neďaleko má chatku aj ďalšia známa tvár politiky z rokov minulých. Ide o exministerku spravodlivosti Katarínu Tóthovú. Tá je polovičnou vlastníčkou nehnuteľnosti. Chatka sa nachádza vedľa rozľahlej vodnej nádrže.

Katarína Tóthová s Vladimírom Mečiarom. – Foto: tasr

Tóthová bola šéfka rezortu spravodlivosti za HZDS. Voľakedy stála po boku Vladimíra Mečiara, no dnes si už na ňu málokto spomenie. Vnučka expodpredsedníčky vlády Martina sa vydala za známeho problémového futbalistu Vladka Weissa.

Nehnuteľnosť má v Malých Levároch aj exministerka Katarína Tóthová. – Foto: eReport

Exporotca Superstar

Priamo v dedinke má dom aj exporotca speváckej šou Superstar Julo Viršík. Ten sa zapísal do povedomia verejnosti ako jeden z porotcov, ktorí grilovali mladé talenty.

Julo Viršík s manželkou v bazéne na Záhorí. – Foto: Instagram/JV

Známy je, ale aj ako rádio moderátor. Aj keď je Viršík rodený Nitran, prednosť pred mestom pod Zoborom, ale aj tým pod Kamzíkom dal Levárom. Tam vlastní dom s bazénom už od roku 2008.

Bývalá chata Roberta Fica. – Foto: eReport

Chodieval sem aj Fico

Malebnej obci v minulosti neodolal aj expremiér a líder Smeru-SD Robert Fico. Do roku 2019 sa mohol hrdiť sídlom s výhľadom priamo na vodnú nádrž. Ružovkastá chatka skôr pripomínala rodinný dom. No Ficovci sa ho pred rokmi zbavili a nehnuteľnosť predali.

Robert Fico. – Foto: tasr

Pokojná lokalita

A prečo práve Malé Leváre? V čom je táto dedinka špeciálna? Realiťáčka Daniela Danihel Rážová z Bond Reality prizvukuje, že Leváre nie sú úplne vychytená oblasť, ktorá by išla medzi kupcami na dračku. No uznáva, že lokalita má veľký potenciál. „Táto oblasť je od Bratislavy vzdialená viac než 40 kilometrov, no viem si predstaviť, že potenciálny kupec by sa tam išiel pozrieť aj práve pre jazero, ktoré sa tam nachádza či kvôli tomu pokoju. Viem si predstaviť, že si táto oblasť nájde svojho kupca,” opísala lokalitu Rážová. Možno práve preto, že dedinka nie je každému na očiach, vyhovovala aj šéfovi siskárov.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport