eReport.sk
Bývalý šéf tajných Vladimír Pčolinský Foto: SIS

Tajná chata šéfa SIS-ky na Záhorí: Kamery, plot a súkromné jazero

Zabezpečený, ako sa patrí! Po nástupe novej vlády Igora Matoviča má tajná služba nového pána. Vladimír Pčolinský „bačuje“ v Slovenskej informačnej službe diametrálne odlišne, ako jeho predchodcovia. Síce je otvorený médiám a rozdáva jeden rozhovor za druhým, svojim domom či chatou na Záhorí, ako je vedená v katastri, sa verejne ešte nepochválil. Ako vyzerá nehnuteľnosť šéfa siskárov obohnaná plotom a strážená kamerami?

Vodná nádrž Rudava, desiatky rodinných domov, ale aj chatky. Aj takto vyzerá drobná obec Malé Leváre štyridsať kilometrov od hlavného mesta. Práve tá padla do oka súčasnému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Vladimírovi Pčolinskému.

Súkromná chatová oblasť má aj vlastné jazero. Foto: eReport

Kamery či plot

No nestavil na jeden z domov priamo v dedine či chatku pri vodnej nádrži. Pčolinskému sa zapáčil naozaj zaujímavý developerský projekt neďaleko nádrže. Ide o skupinku rekreačných chát, ktoré obkolesujú malé súkromné jazierko. To podľa katastra patrí každému z vlastníkov nehnuteľností. Pčolinský si kúpil domček-chatku minulý rok a jeho susedom je jeho brat Peter. Ten je poslancom národnej rady za hnutie Sme rodina Borisa Kollára.

Skúpa na slovo

Oslovili sme aj Pčolinského nežnú polovičku poslankyňu Adrianu, ktorá vlastní chatu spolu s manželom. Na čo teda využívajú chatku v luxusnom areáli? „To je taká otázka, vy na čo chodievate na chatu?“ odpovedala na otázku otázkou.

Nevyužíva ju

Samotný šéf tajnej služby bol, ale ohľadom témy chaty zdielnejší. Priznal prostredníctvom komunikačného oddelenia SIS, že Leváre si vybrali náhodou. „Pán Pčolinský chatu aktuálne nevyužíva. Nebol tam celé mesiace vzhľadom na epidemickú situáciu. Chata nie je dokončená a pán Pčolinský nevie odhadnúť, kedy sa mu ju podarí dokončiť,“ uviedla Zuzana Morávková, hovorkyňa SIS.

Nehnuteľnosti pri súkromnom jazere sú obohnané plotom. Foto: eReport.

Špeciálna „štvrť“ zaručuje majiteľom nehnuteľností dokonalý pokoj. Je totiž obohnaná plotom, ktorý dokonca siaha až do neďalekej vodnej nádrže, tak, aby súkromie rezidentov nenarušil žiadny výmyselník. Tak, ako sa na šéfa tajných patrí, domová „štvrť“ je dobre zabezpečená aj z bezpečnostnej stránky. Okoloidúci už pri vchodovej bráne vidí výstražnú tabuľu, ktorá hlási, že objekt je strážený kamerovým systémom.

Chatovú „štvrť“ strážia kamery. Foto: eReport

Musí dbať na bezpečnosť

Bývalý šéf Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Juraj Zábojník tipoval, že podobné zabezpečenie nie je náhodné. „Je verejný činiteľ a je nositeľ určitých vážnych informácií, a preto je dôležité chrániť priestor, v ktorom sa pohybuje. Keďže je to jeho majetok a trávi tam určitý čas, musí byť venovaná pozornosť aj takémuto objektu,“ uviedol Zábojník. Pčolinský prostredníctvom komunikačného oddelenia SIS, ale odkázal, že bezpečnostné opatrenia okolo chatkovej oblasti nehrali rolu pri jej výbere.

Dom Vladimíra Pčolinského leží pri súkromnom jazere. Foto:internet/kataster

Pokojná lokalita

A prečo práve Malé Leváre? V čom je táto dedinka špeciálna? Realiťáčka Daniela Danihel Rážová z Bond Reality prizvukuje, že Leváre nie sú úplne vychytená oblasť, ktorá by išla medzi kupcami na dračku. No uznáva, že lokalita má veľký potenciál. „Táto oblasť je od Bratislavy vzdialená viac než 40 kilometrov, no viem si predstaviť, že potenciálny kupec by sa tam išiel pozrieť aj práve pre jazero, ktoré sa tam nachádza či kvôli tomu pokoju. Viem si predstaviť, že si táto oblasť nájde svojho kupcu,“ opísala lokalitu Rážová. Možno práve preto, že dedinka nie je každému na očiach, vyhovovala aj šéfovi siskárov.

Šéf SIS Vladimír Pčolinský Foto: SIS

Kto je Vladimír Pčolinský?

Na čelo Slovenskej informačnej služby sa postavil v roku 2020. Jeho brat Peter Pčolinský je roky poslancom za Sme rodina Borisa Kollára. Šéf sisky má ku Kollárovi naozaj blízko. Jeho manželka je totiž taktiež straníčka Sme rodina Adriana Pčolinská. Súčasný šéf SIS-ky sa v politike pohybuje už roky. Začínal najskôr v KDH, kde sa spoznal aj s Vladimírom Palkom. Ten si ho neskôr ako minister vnútra zobral ako výpomoc na rezort. Na ministerstve sa objavil aj neskôr ako šéf kancelárie ministra. A to v čase, keď na čele rezortu stál Daniel Lipšic.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tajná chata šéfa SIS-ky na Záhorí: Kamery, plot a súkromné jazero

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti