eReport.sk
Protest za mier, foto:tasr

VIDEO Stovky ľudí vyšli do ulíc. Chcú takto vyjadriť podporu Ukrajine

Stovky ľudí sa vo štvrtok v Bratislave zúčastnili tzv. tichého pochodu na protest proti útoku ruskej armády na Ukrajinu. Podporu Ukrajine prostredníctvom zhromaždenia vyjadrili aj v Prievidzi či v Košiciach.

„Diane na Ukrajine sa nás bytostne dotýka. Sme s Ukrajinou, prežívame jej bolesť a strach. Naša podpora je hlboká a nespochybniteľná,“ uviedli organizátori bratislavského pochodu. Pochod začal o 18.00 h na Hodžovom námestí a pokračoval až k ukrajinskému veľvyslanectvu. Zorganizovali ho občianski aktivisti z rôznych častí Slovenska, ktorých iniciatíva s názvom Mier Ukrajine vznikla v reakcii na aktuálnu situáciu na Ukrajine. Bol oficiálne ohlásený a organizovaný so súčinnosťou mestskej časti Bratislava – Staré Mesto. Na jeho bezpečný priebeh dohliadali bratislavskí krajskí policajti.

Zdroj: video:hospodarskenoviny

K tichému protestu proti vojnovému konfliktu na Ukrajine sa vo štvrtok podvečer pripojila i verejnosť na Námestí slobody v Prievidzi. Zhromaždenie organizovalo občianske združenie Berkat. Podľa jeho zástupcov chcú, aby Ukrajinci vedeli, že na Slovensku je množstvo ľudí, ktorí na nich myslia a sú im ochotní pomôcť. „Nedovolíme, aby politici, politické strany a konšpiračné teórie postavili múr medzi nami, medzi obyvateľmi Slovenska a Ukrajiny,“ adresovali občanom susednej republiky.

Foto: tasr

Bude vás zaujímať:

  1. čaputová heger
  2. Nadežda Machútová počas tlačovej konferencie
  3. Vladimir Putin
  4. Veľvyslanec Ukrajiny na Slovensku Jurij Muška.

Podporu Ukrajine vyjadrili aj ľudia v Košiciach, kde na protest proti ruskej agresii zorganizovali zhromaždenie s názvom Stojíme za Ukrajinou. Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok v skorých ranných hodinách oznámil, že rozhodol o uskutočnení špeciálnej vojenskej operácie vo východnej časti Ukrajiny. Ruské jednotky zaútočili na viacerých miestach na ukrajinskom území.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Stovky ľudí vyšli do ulíc. Chcú takto vyjadriť podporu Ukrajine

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti