eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

FOTO Prichytený Sulík! Na obede so známym biznismenom. Čo robili vo vychytenom podniku?

Neodolal! Dnes sa znovu otvorili terasy podnikov, na čo sa tešilo množstvo Slovákov. Na dobrý drink či skvelé jedlo si zrejme brúsil zuby aj líder liberálov Richard Sulík. Ten totiž pár hodín po otvorení terás zaparkoval v centre hlavného mesta vo vychytenej reštike. Na dobrom obede si ale pochutil so zaujímavým parťákom.

Richard Sulík v deň premiérového otvorenia terás zavítal rovno do bratislavského centra. A nie do hocijakej reštaurácie. Na obede si pochutnal v známom podniku situovanom na lukratívnom Hviezdoslavovom námestí. Ten sa špecializuje na dary mora a steaky. On sám, ako prezradil pre eReport, si pochutil na grilovanej rybe. A s kým si užil slnečný deň pri chutnom gastrozážitku?

Veľké meno slovenského biznisu

Spoločnosť robil Sulíkovi známy biznismen Štefan Rosina. Ten má pod palcom automobilovú skupinu Matador Group. Spoločnosť minulý rok oslávila 115 rokov na trhu. Ide o známu spoločnosť, ktorú má v rukách rodina Rosinovcov. Za rok 2019, teda obdobie pred pandémiou, mali tržby vyše 310 miliónov eur a zamestnávali 2 600 pracovníkov.

Richard Sulík na obede s prezidentom Matador Group Štefanom Rosinom. – Foto: eReport

Práve Sulíkova SaS vo veľkom bojovala za znovuotvorenie a čiastočné vzkriesenie biznisu, niektorých podnikov. „Je to veľmi dobrá správa pre slovenské gastro,“ zhodnotil Sulík pre eReport.

Prezident Matador Group Štefan Rosina. – Foto: tasr

Terasy reštaurácií, kaviarní, ale aj barov sa otvorili oddnes, 26. apríla. Hostia podnikov musia, ale naďalej dodržiavať protipandemické opatrenia. Medzi stolmi musia byť rozostupy dva metre, konzumovať sa dá len posediačky a návštevníci si môžu zložiť rúško či respirátor len v čase, keď jedia alebo pijú nápoje.

Viac FOTO Sulíka s biznismenom Rosinom nájdete v GALÉRII

Foto: eReport

Poučený Sulík

S posledným spomínaným pravidlom mal v minulosti, počas tvrdého lockdownu problém aj samotný Sulík. EReport ho zachytil pred niekoľkými mesiacmi ako si vykračuje taktiež po Hviezdoslavovom námesti bez rúška. Tentokrát sa šéf liberálov už poučil a respirátor mal nasadený stále, aj keď nekonzumoval jedlo. Za to jeho spoločník Rosina si s prekrytím tváre veľa starostí nerobil a na respirátor „pozabudol“.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Prichytený Sulík! Na obede so známym biznismenom. Čo robili vo vychytenom podniku?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti