eReport.sk
Foto: facebook

FOTO Prevádzky na Slovensku otvárajú vo veľkom: Majitelia čelia vážnemu obvineniu

Vo svete zúri pandémia, na Slovensku denne umierajú stovky ľudí a niektorí si vytvárajú vlastné pravidlá. Z opatrení si ťažkú hlavu nerobia. Aj napriek nariadeniam a zákazom, ktoré platia na celom území Slovenska, svoje prevádzky otvorili a nie raz! Polícia im už „dala po nose“ a zistili, že sa im podnikanie na čierno až tak nevyplatilo.

Polícia v rámci kontrol, ktoré sú od stredy sprísnené objavila dve prevádzky, ktoré sa aj napriek núdzovému stavu rozhodli otvoriť. 59-ročný majiteľ podniku v Badíne, v Banskej Bystrici mal dokonca podľa informácií otvárať svoju prevádzku pravidelne a poskytovať ľuďom služby rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu. „Úmyselne a opakovane nerešpektoval prijaté opatrenia a prevádzku mal viackrát otvorenú pre verejnosť,“ informovala polícia na sociálnej sieti. Muž bol obvinený z prečinu porušovania povinností za krízovej situácie.

Status polície na sociálnej sieti vyvolal reakcie diskutujúcich sčasti na adresu polície, ale najmä na adresu „udavača“, keďže rešpektujú, že policajti si vykonávajú iba svoju prácu.

Zdroj: facebook Polícia SR – Žilinský kraj

Robia si čo chcú

Muž z Banskej Bystrice však nebol jediný. Opatrenia a zákazy odignorovala aj 41-ročná majiteľka pohostinstva v Martine. „Nerešpektovala aktuálnu vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a verejných podujatí, prevádzku neuzatvorila a pohostinstvo prevádzkovala pre verejnosť v interiérovej časti,“ píše polícia na sociálnej sieti.

V tomto prípade si políciu ľudia v komentároch veľmi nezastávali. Dokonca mužov zákona obvinili z toho, že oni sami chodia do „načierno otvorených podnikoch“ alebo že ak podnikateľov nezničí COVID-19 bude to práve polícia, ktorá ich dorazí.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Prevádzky na Slovensku otvárajú vo veľkom: Majitelia čelia vážnemu obvineniu

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre