eReport.sk
Libuše Šafránková
Libuše Šafránková, foto: profimedia

FOTO Nóri idú prerábať Popolušku. Obsadili superstáristku a herca tureckého pôvodu!

Škandinávci sú veľkí fanúšikovia českej klasiky. Teraz sa rozhodli dať rozprávke nové šaty.

Legendárnu rozprávku Tri oriešky pre Popolušku si každý rok na Vianoce nenechajú ujsť fanúšikovia nielen v Česku a Nemecku, ale aj v Nórsku. A práve miestni filmári sa rozhodli, že urobia zbrusu novú verziu. V hlavných úlohách sa predstavia finalistka súťaže SuperStar Astrid Smeplass a herec tureckého pôvodu Cengiz Al.

Film, v ktorom zažiarila Libuše Šafránková s Pavlom Trávníčkom, sa v severskej krajine prvýkrát vysielal už v roku 1975. Keď raz v deväťdesiatych rokoch Popoluška v televízii na Vianoce chýbala, diváci podali toľko sťažností, že vedeniu televízie nezostávalo nič iné, ako rozprávku okamžite vrátiť do vysielania.
V novom stvárnení úlohy po Šafránkovej prebrala populárna nórska speváčka a finalistka speváckej súťaže SuperStar Astrid Smeplass, ktorá podľa prvých ukážok pôsobí rovnako neohrozene ako česká predstaviteľka. Nórska Popoluška, ale pripomína skôr hrdinku zo série veľkofilmov Pán prsteňov.

Nórska herečka z novej Popolušky – Foto: instagram

Chce ísť na trendovej vlne

Sama speváčka priznáva, že hlavnú postavu poňala ako mladé, cool dievča, ktorá sa snaží prekonať životné prekážky a bojuje so zlou macochou. „Popoluška postupne nadobúda sebavedomie a stavia sa na odpor. Rýchlo jazdí na koni a loví, hoci je dievča,” povedala Astrid nórskemu rozhlasu NRK.
Rolu princa, ktorý viac než na školu myslí na zábavu so svojimi kumpánmi, pred rokmi dostal Pavel Trávníček. Ten dokonale vystihol nezbedného aristokrata, ktorý sa prvýkrát v živote zamiluje.

Princa v najnovšej verzii príbehu hrá Cengiz Al, nórsky herec s tureckými koreňmi. Aj keď je dvadsaťtriročný umelec typovo úplne iný ako Trávníček, svoje obdivovateľky si určite nájde.
„Cengiz je naozajstný princ, fantastický herec a skvelý človek … Dokonca aj naše kone sa do neho pri natáčaní zamilovali,” povedala o mladom talente režisérka. Samotný herec mal pritom zo zvierat počas natáčania poriadnu hrôzu.

Luxusné kožušiny

Tvorcovia okopírovali z rozprávky veľa prvkov. Nórska Popoluška tiež jazdí na bielom koni, má takmer rovnakú sovu Rozárku a princ miesto bifľovania radšej behá po lese, kde loví zver. Napriek tomu príbeh celkovo pôsobí úplne iným dojmom. Filmári si napríklad dali záležať na veľkorysých záberoch prekrásnej krajiny, pridali akčnejšie prvky aj dramatickú hudbu.
Hercom obliekli nádherné zimné kostýmy s kožušinovými doplnkami. V tom sa líši od českej verzie, ktorá pôvodne počítala s natáčaním v lete. Preto má Libuše Šafránková na sebe v závere filmu ľahučké šaty, aj keď cvála na koni cez zasnežené pláne.

Foto: instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti