eReport.sk
Záchranné zložky zasahujú po tlačenici, ku ktorej došlo počas osláv Halloweenu v juhokórejskom meste Soul v sobotu večer miestneho času 29. októbra 2022.
Záchranné zložky zasahujú po tlačenici, ku ktorej došlo počas osláv Halloweenu v juhokórejskom meste Soul v sobotu večer miestneho času 29. októbra 2022. Foto: tasr

FOTO Nevídaný masaker: Najmenej 120 ľudí zomlela tlačenica v Južnej Kórei! Obete stále rátajú

Na prinajmenšom 120 mŕtvych a 100 zranených sa zvýšil počet obetí tlačenice, ktorá vypukla v sobotu neskoro večer miestneho času v centre juhokórejskej metropole Soul pri oslavách Halloweenu. S odvolaním sa na vyjadrenia miestnych úradov o tom informuje agentúra Jonhap.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kombosnímka zachytáva tlačenicu v Kamerune a ľudí, ktorí ju neustáli.
  2. India
  3. Prezident Južnej Kóree Yoon Suk-Yeol
  4. Rapper Travis Scott počas vystúpenia na festivale Astroworld.

K tlačenici došlo podľa úradov približne o 22.22 h miestneho času neďaleko hotela Hamilton vo štvrti Itchewon v centre Soulu, keď sa do jednej z úzkych ulíc nahrnul dav ľudí oslavujúcich Halloween.

FOTO Tlačenica na oslavách Halloweenu má desiatky obetí, obrázky z miesta tragédie

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Podľa záchranárov a hasičského zboru bolo dosiaľ 74 úmrtí potvrdených po prevoze do nemocnice, zatiaľ čo 46 ľudí prehlásili zdravotníci za mŕtvych priamo na mieste a ešte neboli identifikovaní. Počet obetí na životoch by sa podľa úradov mohol ešte zvýšiť, nakoľko nespresnený počet zranených je vo vážnom stave.

Zástavu srdca utrpelo v tlačenici najmenej 50 ľudí

Agentúra AP uvádza, že do predmetnej oblasti v Soule bolo celkovo nasadených vyše 800 záchranárov a policajtov z celej krajiny, ktorí majú ošetrovať ranených, či im pomáhať. Na sociálnych sieťach sa medzičasom objavili zábery zachytávajúce záchranárov vykonávajúcich priamo na mieste resuscitáciu zranených.

Juhokórejské úrady ešte pred najnovšou aktualizáciou obetí hlásili, že zástavu srdca utrpelo v tlačenici najmenej 50 ľudí. Starosta Soulu O Se-hun bol v čase incidentu v Európe, z cesty sa však rozhodol vrátiť, informuje stanica Sky News.

Halloween sa vybralo oslavovať približne 100.00 ľudí

Juhokórejský prezident Jun Sok-jol vyzval na rýchle ošetrenie zranených. Uviedol tiež, že by malo dôjsť k bezpečnostným previerkam miest, na ktorých sa konajú takéto oslavy.

Miestne médiá uvádzali, že do Itchewonu sa Halloween vybralo oslavovať približne 100.000 ľudí. Po nedávnom uvoľnení koronavírusových obmedzení tak išlo o najväčšie halloweenske oslavy za posledné roky, približuje Sky News.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Nevídaný masaker: Najmenej 120 ľudí zomlela tlačenica v Južnej Kórei! Obete stále rátajú

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php