tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Premiér Eduard Heger sa zapisuje do kondolenčných kníh.
Premiér Eduard Heger sa zapisuje do kondolenčných kníh. Zdroj: fb/premier.sr

FOTO Heger kondoloval: Ako otec štyroch detí si neviem predstaviť bolesť, ktorú prežívajú rodičia

Premiér Eduard Heger (OĽANO) si v priestoroch auly Univerzity Komenského (UK) v Bratislave uctil pamiatku obetí nedeľňajšej (2. 10.) tragickej dopravnej nehody, ktorá si doteraz vyžiadala päť obetí a viacero zranených mladých ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke otec so synom.
  2. Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala
  3. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  4. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  5. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  6. Nehoda v Bratislave, obete, tragická nehoda
  7. Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo auto do zastávky MHD.
  8. Zuzana Čaputová na snímke z videa, ktoré nahovorila v ruštine.

„Ako otec štyroch detí si o to viac neviem predstaviť bolesť, ktorú teraz prežívajú rodičia a príbuzní,“ vyhlásil Heger ako dočasný minister školstva, po tom, ako sa zapísal do troch kondolenčných kníh na pamiatku zosnulých študentov UK.

FOTO Predseda vlády SR Eduard Heger sa zapísal do kondolenčných kníh na UK

GALÉRIA – Foto: tasr

Rodine obetí vyjadril úprimnú sústrasť a v tejto súvislosti zároveň verejnosť požiadal o pomoc pozostalým. „Pomôžme im, ako najlepšie vieme, aby tento čas zvládli,“ doplnil.

GALÉRIA – Foto: fb/premier.sr

Premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý je dočasne poverený vedením ministerstva školstva, nechal vyvesiť na rezorte čiernu zástavu. „Ide o mimoriadne citlivú situáciu a smrť prevažne študentov zarmútila celú krajinu. Som v kontakte aj s ministrom zdravotníctva a ministrom vnútra. Pravidelne sa informujem o stave zranených a priebehu vyšetrovania,“ napísal na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/premier.sr

Medzi obeťami tragickej nehody na bratislavskej zastávke Zochova boli študentka a študent Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Univerzita o tom informovala na sociálnej sieti.

„Je hrozné, koľko bolesti dokáže spôsobiť arogancia“

„Dnes smútime. Je hrozné, koľko bolesti dokáže spôsobiť arogancia a nezodpovednosť. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodinám, blízkym, priateľom a spolužiakom obetí včerajšej tragickej nehody na Zochovej ulici, medzi ktorými boli aj študentka a študent našej univerzity,“ uviedla univerzita. Priblížila, že pozostalí, kamaráti a blízki môžu využiť služby Psychologickej poradne UK.

Zdroj: fb/comenius.university

Ďalšou obeťou bol študent prvého ročníka Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (STU), potvrdili pre TASR z univerzity.

„Je smutné, že to spôsobila hrubá nezodpovednosť“

„Miesto, kde nezmyselne vyhasli štyri ľudské životy, je tradičná prestupná zastávka našich študentov, ktorí smerujú na fakulty a internáty do Mlynskej Doliny. Jeden z nich tam už nikdy nepríde. Je smutné, že to spôsobila hrubá nezodpovednosť a tupá arogancia jednotlivca. Musíme sa proti takýmto prejavom rázne postaviť a nedovoliť, aby ďalej devastovali našu spoločnosť,“ povedal rektor Oliver Moravčík. Rodinám a blízkym spolu s vedením univerzity vyjadril úprimnú sústrasť.

V centre Bratislavy narazilo v nedeľu v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Heger kondoloval: Ako otec štyroch detí si neviem predstaviť bolesť, ktorú prežívajú rodičia

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku