eReport.sk
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: tasr

FOTO Čaputová sa poďakovala Hilde Múdrej: Pamätám si jej pohľad a vnímala som jej krehkosť

Prezidentka Zuzana Čaputová sa poďakovala legendárnej trénerke krasokorčuľovania Hilde Múdrej za to, aké dobré meno spravila Slovensku vo svete. Hilda Múdra zomrela vo veku 95 rokov v noci na pondelok.

„Pre jedného z najslávnejších slovenských športovcov, krasokorčuliara Ondreja Nepelu, bola druhou mamou. Priviedla ho k olympijskému zlatu a oporou mu bola aj v jeho ťažkých životných chvíľach. Rodená Viedenčanka našla druhý domov v Bratislave. A aj keď pri okupácii v 1968 zvažovala odchod, napokon zostala do konca svojho života na Slovensku. Hilda Múdra mala srdce zapálené pre šport. Ďakujem jej za to, aké dobré meno spravila Slovensku vo svete,“ uviedla hlava štátu na sociálnej sieti.

Prezidentka navštívila Hildu Múdru pred šiestimi mesiacmi v jednom z bratislavských domovov seniorov. „Pamätám si jej pohľad a vnímala som jej krehkosť,“ napísala.

Zdroj: fb/zcaputova

Múdra počas svojej kariéry priviedla svojho najslávnejšieho zverenca Ondreja Nepelu k desiatim zlatým medailám na vrcholných podujatiach. Za svoju celoživotnú prácu dostala aj viacero ocenení. Trofej MOV Šport a etika (1998), Zlaté kruhy SOV a Cenu fair play SOV (2000), Medailu Pierra de Coubertin od MOV (2003) i čestné členstvo v Slovenskom olympijskom a športovom výbore (2004).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke M. Žbirka a Zuzana Čaputová počas jeho pohrebu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Čaputová sa poďakovala Hilde Múdrej: Pamätám si jej pohľad a vnímala som jej krehkosť

Najnovšie