eReport.sk
Zdemolované auto, na vozidlo spadol strom. Foto: policia

FOTO Bratislava čelí extrémnemu vetru: Strom padol aj na auto, v ktorom bola žena!

BRATISLAVA – Už to začalo, predpovede metorológov sa naplnili! Počasie sa zbláznilo, život v hlavnom meste komplikuje mimoriadne silné vetrisko. Hasiči zasahujú v uliciach, rátajú prvé škod, polícia varuje. Nevyzerá to vôbec dobre!

Bratislava zápasí v pondelok večer so silným nárazovým vetrom, ktorý na viacerých miestach spôsobil pád stromov či konárov.

V uliciach hlavného mesta zasahujú hasiči aj polícia, stromy padajú pod silou vetra. – Foto: fb/KRPZBA

Strom podľa bratislavskej polície spadol aj na vozidlo na križovatke ulíc Einsteinova – Dolnozemská v bratislavskej Petržalke. Vodička, ktorá bola v tom čase v aute, utrpela ľahké zranenia. Spadnutý strom poškodil v hlavnom meste aj bránu vozovne Jurajov dvor. Električky preto majú komplikovaný výjazd.

Nevychádzajte na cesty, radí polícia

“K pádu stromu a následnému poškodeniu vozidla došlo aj v druhom Bratislavskom okrese, kde na jednom z parkovísk na ulici Na križovatkách padol hrubší konár na zaparkované motorové vozidlo. V tomto prípade k zraneniu osôb nedošlo,” informovala bratislavská polícia. Účastníkov cestnej premávky upozorňuje, aby, ak je to možné, nevychádzali za súčasného počasia na cesty. Ak už niekto cestuje, polícia odporúča zvýšiť opatrnosť, respektíve odstaviť na nevyhnutný čas auto na bezpečnom mieste.

Hasiči následky odstraňujú aj na viacerých miestach kraja

Dopravný podnik Bratislava na svojom webe informuje, že pre spadnutý strom premávajú električky linky 3 v smere do Rače len po Depo Krasňany. “V úseku ‘Depo Krasňany’ a ‘Komisárky’ premáva obojsmerne náhradná autobusová doprava X3,” spresnil dopravca.

Z bratislavského operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) potvrdili, že následky silného vetra odstraňujú v týchto chvíľach na viacerých miestach v Bratislave a Bratislavskom kraji.

Vietor v nárazoch dosahuje aj rýchlosť vyše 100 km/h

Pre Bratislavu a okres Pezinok aktuálne platí výstraha druhého stupňa pred vetrom. V hlavnom meste a okolí môže krátkodobo v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 85 až 105 kilometrov za hodinu. Priemerná rýchlosť môže byť na úrovni 60 až 70 kilometrov za hodinu. Na Slovensku sa v týchto hodinách mení počasie. Jarné počasie vystrieda výrazné ochladenie, dážď, sneženie i silný vietor. Takéto počasie má prevládať niekoľko dní.

Zdroj: fb/KRPZBA

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport