eReport.sk
Bidenov nebinárny poradca v problémoch
Na kombosnímke zľava Joe Biden a Sam Brinton. Foto: tasr/fb

FOTO Bidenov nový poradca: Vysoké podpätky a narúžované pery! Vyzerá ako šašo, znela reakcia!

Výzor nového poradcu amerického prezidenta Joea Bidena je v skutku extravagantný. Sam Brinton je okrem svojho odborného rozhrania v oblasti jadrovej politiky, v ktorej má Bidenovi radiť, aj aktivistom komunity LGBTQ+, propagátorom genderovej rovnosti a necháva sa oslovovať neutrálnym zámenom „ono, oni“.

V Bielom dome by ste ho spoznali podľa vysokých podpätkov, v ktorých sa po budove pohybuje. Pripomíname, že s mužom pôsobiacim v politike, ktorý sa predstavil v ženských „handrách“, máme skúsenosť aj na Slovensku. V roku 2019 sa poslanec NR SR Ondrej Dostál (SaS) rozhodol takto podporiť gymnazistov, ktorí organizovali tzv. Gender swap day.

FOTO Sam Brinton na fotografiách, ktoré ľahko nájdete na sociálnych sieťach

GALÉRIA – Foto: Facebook

Dalo sa očakávať, že takáto nominácia bude vyvolávať vlnu rozporuplných reakcií, ktoré ukazujú, že ani ľudia v USA nie sú až tak liberálne nastavení, ako si možno myslia mnohí ľudia na Slovensku. Niektorí Američania si myslia, že holohlavý poradca s fúzami, narúžovanými perami a v ženskom oblečení nemôže reprezentovať štát. „Má takto vyzerať reprezentácia veľmoci?,“ znela jedna z reakcií na nového poradcu v Bielom dome podľa spravodajskej televízie CNN Prima News.

Tvrdé reakcie na sociálnej sieti

Po oznámení nominácie sa objavilo veľké množstvo negatívnych reakcií. „Zase nejaké zamindrákované vemeno, ktoré bude chcieť zničiť svet,“ znela tvrdá reakcia jedného z čitateľov na Twitteri. Iné reakcie, aj keď stále negatívne, boli voči novému poradcovi o niečo zhovievavejšie: „Vyzerá ako šašo, ale ak je v problematike odborník, kde je problém?“

Dostál v ženských šatách

Rozhodne to však celosvetovo nie je prvý prípad extravagantne oblečeného verejného funkcionára alebo politika. Skúsenosti s tým máme aj na Slovensku. V roku 2019 sa poslanec Dostál rozhodol podporiť akciu študentov Gymnázia Jura Hronca v Bratislave, ktorej podstatou bolo obliekanie sa do oblečenia typického pre opačné pohlavie. Na nejaký čas si symbolicky vymenil s kolegyňou Zuzanou Demjanovou zopár kusov oblečenia.

„Dobrovoľne. Ako výraz podpory ľuďom, ktorí sú iní. Konšpiračné médiá okolo toho rozpútali búrku. Vedenie školy akciu zastavilo,“ uviedol vtedy Dostál. Za tento počin poslanca kritizoval napríklad predseda SNS Andrej Danko, ktorého Dostál následne nazval chudákom.

FOTO Dostál kritizoval Danka a sám predstavil kúskoch odevu od svojej kolegyne (apríl 2019)

Zdroj: fb/ondrej dostál


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Bidenov nový poradca: Vysoké podpätky a narúžované pery! Vyzerá ako šašo, znela reakcia!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti