eReport.sk
Ivan Korčok, Richard Sulík a Branislav Gröhling, foto: tasr

FOTO a VIDEO Riešia problém za horúca: Sulík s Remišovou utiekli k Čaputovej

AKTUALIZOVANÉ – Situácia v koalícii je naozaj napätá. Príchod vakcíny Sputnik V na Slovensko vyvolal toľko vášní, že sa pomaly poslanci vo vláde nebudú vedieť na seba pozrieť. S rozhodnutiami premiéra Igora Matoviča viacerí nesúhlasia, a dokonca to už dvaja poslanci zo strany Za ľudí vzdali a odišli. Po najnovšom sa odchodom vyhráža aj poslankyňa Andrea Letanovská.

Richard Sulík zobral situáciu do vlastných rúk a po rokovaní vlády sa rozbehol do Prezidentského paláca. Ešte pred tým stihol vyhlásiť, že je načase sa porozprávať o rekonštrukcii vlády. Predčasné voľby však odmieta. Dodal, že diskutovať budú ďalej aj s partnermi. Rozpory vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať premiér Igor Matovič s ruskou stranou.

Do paláca dorazil spolu so svojimi kolegami zo strany SaS, Ivanom Korčokom a Branislavom Gröhling. Popoludní sa k nim pripojila aj predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Strany SaS a Za ľudí prichádzajú ku Zuzana Čaputovej

Zdroj: tasr

Predseda parlamentu a šéf koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár pozval predstaviteľov OĽANO, SaS a Za ľudí v stredu o 17.00 h do Národnej rady SR, aby si sadli za jeden stôl a diskutovali.

A čo na to premiér Igor Matovič? Dôvod, ktorý uvádzajú jeho koaliční partneri sa mu zdá absurdný. „Sputnikom sa zaočkujú len tí, ktorí chcú, a preto zneužívať dovoz vakcíny a moju prítomnosť na košickom letisku ako dôvod na pád vlády, je mimoriadne zvláštne,” poznamenal Matovič. Podľa informácií o situácii v koalícii zatiaľ nerokoval a ani nepožiadal o stretnutie so Zuzanou Čaputovou. Potvrdil to hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity