eReport.sk
Foto: ereport

FOTO a VIDEO Obrovský požiar. V Chorvátsku zhorelo šesť luxusných jácht!

Požiar aký v chorvátskom prístave už dávno nezažili. V Maríne Kaštela Gomilica vypukol koncom mája v noci požiar, ktorý zachvátil kotviace jachty. V teréne zasahovali všetci dostupní hasiči z oblasti Kaštela a Split, informuje portál šibenski. Zhorelo 6 jácht a množstvo malých plachetníc. Zábery hovoria za všetko.

K celému prípadu sa vyjadril majiteľ maríny Joško Berket, ktorý uviedol, že šťastím pri celej nehode bolo, že nedošlo k zraneniu osôb. „Môžem potvrdiť, že zhorelo 6 jácht a materiálne škody boli mimoriadne veľké. Oheň vypukol na jednej z jácht zničených požiarom a príčinou je zlyhanie ľudského faktora. Nejde teda o podpaľačstvo, alebo niečo podobné. Posádka na palube išla hasiť svojpomocne, laná však vzbĺkli, takže loď začala plávať smerom k ostatným. Plamene okamžite zachvátili ďalšiu jachtu a potom ďalšie. Veľkým šťastím bolo, že nefúkal vietor. Požiar sa podarilo lokalizovať okolo 21.40 h.“ doplnil Joško Berket.

Podľa vyjadrení obyvateľov Kaštela boli z prístavu viackrát počuť výbuchy. Odborníci odhadujú, že škody budú v miliónoch eur.

Šesť zhorených jácht a menšie škody na niekoľkých ďalších lodiach sú epilógom katastrofického požiaru, ktorý Kaštelu zahalil do oblakov čierneho dymu po tom, čo vypukol požiar, ktorý zachvátil všetko okolo neho.

Zdroj: eReport

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport