eReport.sk
Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
Na kombosnímke zľava Zuzana Čaputová a Robert Fico. Foto: tasr

Slovenskí politici na sieťach: Najviac spamuje voličov Remišová! Fico tromfol Čaputovú

Slovenskí politici na sieťach. Už roky je trendom, že aj naši verejne volení zástupcovia ľudu fungujú na sociálnych sieťach. Aj keď na viacerých, tou najsledovanejšou u nás je zatiaľ stále Facebook. A práve na tejto platforme primárne zverejňujú svoje vyhlásenia, stanoviská, postoje čiu reakcie. Tento spôsob kampaňovania, a to jaj v rámci tzv. permanentnej kampane, môže byť pre poslancov NR SR, vládnych či opozičných lídrov, ale aj pre prezidentku, mimoriadne efektívnym nástrojom. Nástrojom na zvyšovanie vlastnej popularity. Samozrejme, iba vtedy, ak sa to robí správne, dostatočne autenticky a v normálnom režime. Teda nie v tom „spamovacom“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  2. Hegerove vízie
  3. Fico je podobný ako Matovič
  4. Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?

Najviac sledovateľov na sociálnej sieti Facebook si aj tento rok udržala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Jej oficiálna stránka má takmer 371-tisíc sledovateľov. Oproti minulému roku získala takmer 34-tisíc nových sledovateľov. Vyplýva to z analýzy profilov a stránok politikov na sociálnej sieti Facebook, ktorú vypracovala Fakulta masmediálnej komunikácie (FMK) UCM v Trnave.“ informovala na svojej stránke televízia TA3.

V centre pozornosti aj opozičný politik Pellegrini

Ako web ďalej uviedol, druhý najväčší počet sledovateľov má stránka expremiéra Petra Pellegriniho. Profil poslanca NR SR a lídra mimoparlamentnej strany Hlas-SD na Facebooku sleduje takmer 315-tisíc sledovateľov. Tretia priečka sa v tejto súvislosti ušla šéfovi OĽANO, expremiérovi a bývalému ministrovi financií Igorovi Matovičovi. Toho sleduje a „odoberá“ viac ako 273-tisíc užívateľov.

Najrýchlejšie počet nových fanúšikov stúpa Ficovi

Isté líderstvo na Facebooku má aj bývalý trojnásobný expremiér a predseda najväčšej parlamentnej opozičnej strany Robert Fico. Na profile šéfa Smeru-SD totiž na sieti pribudlo najviac sledovateľov. V tomto roku získala viac ako 37 400 nových sledovateľov. V tomto meraní Fico tromfol Zuzanu Čaputovú, ktorej pribudlo menej nových fanúšikov. Presnejšie niečo vyše 33 800.

„Naopak, pokles v počte sledovateľov/odberateľov zaznamenali profil Igora Matoviča a stránka Borisa Kollára. Počet odberateľov Igora Matoviča sa v tomto roku znížil o 8 176. Počet sledovateľov stránky Borisa Kollára sa znížil o 1 559,“ spresnil portál spravodajskej televízie, ktorý sa odvoláva na informácie FMK UCM v Trnave.

Kto sú najväčší „chrliči“ príspevkov?

Meranie ukázalo aj to, ktorí politici svojimi príspevkami takpovediac zahlcujú, teda spamujú, svojich voličov v najväčšej miere. „Najväčší počet príspevkov publikovala stránka Veroniky Remišovej. Za rok pridala viac ako 680 príspevkov. Za ňou nasleduje Peter Pellegrini s viac ako 660 príspevkami a stránka Eduarda Hegera s viac ako 585 príspevkami,“ uzavrela na svojej stránke televízia.

Zdroj: ta3.com


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenskí politici na sieťach: Najviac spamuje voličov Remišová! Fico tromfol Čaputovú

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti