eReport.sk

VIDEO Fico kritizuje progresívnu migračnú politiku: Presne vieme, čo robiť s nelegálnou migráciou!

V nedeľu sa boli predstavitelia strany Smer-SD pozrieť vo Veľkom Krtíši, kde podľa oficiálnych správ za posledné dni zaevidovalo mesto niekoľko stoviek nelegálnych migrantov. Na mieste bol dokonca pre nich zriadený tábor. Podľa Smeru sa potvrdilo, že došlo k zásadnému obratu vládnej politiky a štátu k nelegálnej migrácii. V kontexte toho, že vláda, evidentne zahmlievajúc tvrdí, že s migrantami vraj problém nie je, ide o celkom zásadné zistenie.

„Kým Smer robil všetko pre to, aby sa nelegálni migranti ku nám nedostali, súčasná progresívna vláda robí všetko pre to, aby sa čo najviac takýchto migrantov ku nám dostalo. V bývalej výrobnej hale bolo umiestnených asi 700 migrantov, zväčša mužov vo veku od 18 rokov. Všetci zhodne tvrdia, že utekajú pred vojnou, všetci sú zo Sýrie a všetci sa narodili 1. januára,“ uviedla vo svojej tlačovej správe opozičná strana.

Smer na problém upozorňuje už dlhšie

Predseda Smeru Robert Fico na margo témy uviedol, že od februára jeho strana upozorňovala, že migračná kríza opäť bude naberať na obrátkach a že Slovensko bude krajina, ktorá bude touto krízou zasiahnutá. Predstavujeme vraj totiž koridor pri prechode nelegálnych migrantov do ďalších krajín.

Úryvok z tlačovej konferencie strany Smer-SD:

Zdroj: yt/smersd

„Vieme presne, čo treba robiť, aby sa na Slovensko nedostali nelegálni migranti a pamätám si na celý rad opatrení, ktoré sme robili na maďarsko-slovenských hraniciach. Boli ste svedkami manévrov, kde sme preukazovali spôsobilosť zadržiavať nelegálnych migrantov, preukazovali sme spôsobilosť robiť množstvo preventívnych opatrení a to bol aj jeden z dôvodov, prečo Slovensko nebolo vystavené negatívnym dôsledkom migračnej krízy,“ uviedol Fico.

Migrantom vraj dávajú doklady len tak

Migranti by podľa informácií sociálnych demokratov mali byť koncentrovaní na konkrétnych miestach, čo skúsenosť z Veľkého Krtíša potvrdzuje. „Tu sú rozdeľovaní do menších skupín a sú presúvaní na príslušné policajné oddelenia, kde je urobený základný úkon. No hlavne dostanú doklad, na základe ktorého sa môžu na Slovensku zdržiavať a voľne sa pohybovať,“ píše sa ďalej v tlačovej správe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nelegálni migranti na Slovensku na archívnej snímke.
  2. Samosprávy robia pre ľudí

Fico taktiež upozorňuje, že zásadnou mohla byť zmena na čele migračného úradu, ktorá sa udiala za vlády Igora Matoviča (OĽANO). Jeho šéfom sa totižto stal Ján Orlovský z Nadácie otvorenej spoločnosti. „Na čele migračného úradu je pán Orlovský, ktorý je čistý sorošovec. Na čele vlády nám stojí Ódor, sorošovec. No a na čele štátu ako takého stojí prezidentka, Sorošove dievča,“ uvádza Fico.

Zvolávajú mimoriadnu schôdzu

Predseda Smeru upozornil, že 30. septembra je voľba zvoliť si tých, ktorí si takýchto migrantov navozia alebo zvoliť alternatívu. Smer sľubuje, že by postupoval podľa zákona, tak, že nasadí policajné aj vojenské zložky na maďarsko-slovenskú hranicu, bude zadržiavať každého nelegálneho migranta a bude postupovať podľa príslušného zákona o pobyte cudzincov. Strana pre túto tému zvoláva mimoriadnu schôdzu, kde chce zadeklarovať svoj postoj a povie, že toto je pre Slovensko neakceptovateľné. Navyše do uznesenia dá konkrétne opatrenia, ktoré by vláda mala prijať, aby zabránila katastrofálnej situácii.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico kritizuje progresívnu migračnú politiku: Presne vieme, čo robiť s nelegálnou migráciou!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php