eReport.sk
Robert Fico. Foto: tasr

Fico dal čosi „trochu na odľahčenie“: O čuchaní zadkov a slovenských médiách

Ministerka kultúry Natália Milanová (nominantka OĽANO) chystá ústavný zákon, ktorý by mal riešiť ochranu novinárov a slobodu médií. Momentálne sa o ňom ešte rokuje v koalícii. Tieto správy však rozladili bývalého premiéra Roberta Fica.

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že šéf Smeru má s novinármi dlhodobo napäté vzťahy. Aj nedávno ich nazval „Sorošovou skorumpovanou bandou prasiat“ a je presvedčený, že slúžia súčasnej vláde. Niekoľko novinárov sa však voči takýmto obvineniam ohradilo. Zrejme nestačilo a Fico pritvrdzuje aj ďalej.

Milanová chystá zákon na ochranu novinárov. – Foto: tasr

Najnovšie sa do slovenských médií pustil na svojej sociálnej sieti. „Ministerka kultúry pripravuje zmenu ústavy na ochranu novinárov. Skôr by bolo treba novelizáciu ústavy na ochranu ľudí pred médiami,“ spustil opozičný poslanec. „Americkí vedci zistili a britskí im to potvrdili, že pes, ktorý ňuchá zadok iného psa, dostane kvalitnejšie informácie ako Slovák pozerajúci slovenské médiá,“ zaperlil Fico, ale politik označil status ako niečo na „odľahčenie“.

Zdroj: fb/robertficosk

O návrhu ústavného zákona, ktorý má riešiť ochranu novinárov a slobodu médií, sa naďalej rokuje v koalícii. Na pondelkovej tlačovej konferencii, na ktorej prezentovala stav aktualizovanej mediálnej legislatívy, to uviedla ministerka kultúry SR Natália Milanová. „Návrh tohto zákona, ktorý bude zastrešujúcim pre aktualizované mediálne zákony, chceme predložiť do legislatívneho procesu vo verzii, s ktorým bude všeobecný súhlas,“ zdôraznila ministerka.

Čítajte viac:

  1. Ministerka kultúry Natália Milanová.
  2. Ilustračné foto

Milanová poukázala na to, že doteraz nebol napríklad zadefinovaný pojem novinár a novinárska činnosť. „Snažili sme sa o naplnenie týchto dvoch pojmov v ústavnom zákone,“ uviedla. Samotná ochrana novinárov smeruje podľa nej k riešeniu situácií, v ktorých je novinár pri výkone svojej práce vystavený nebezpečenstvu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico dal čosi „trochu na odľahčenie“: O čuchaní zadkov a slovenských médiách

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti