eReport.sk
Fico bojuje aj o bratislavského voliča!
Jan Mažgut, foto:fb/janmazgut

Fico bojuje aj o bratislavského voliča! Smeru bude v hlavnom meste šéfovať župný kandidát Mažgút

Fico bojuje aj o bratislavského voliča! Opozičná strana Smer-SD chce po tom, čo prekvapivo v Bratislavskom kraji v župných voľbách ponúkla svojho vlastného kandidáta, pokračovať v nastavenom trende a získavať si bratislavského voliča. Smer preto mení svoje fungovanie v Bratislave a v hlavnom meste vytvára veľkú okresnú organizáciu, na ktorej čele bude stáť práve smerácky župný kandidát Ján Mažgút.

Zmení sa farba Bratislavy na politickej mape?

Mažgút mal byť pôvodne ako relatívne neznámy kandidát v župných voľbách outsiderom. Jeho výsledok však prekvapil nejedného odborníka. Druhé miesto a 30 tisíc hlasov síce nestačilo na úspech, avšak znamenalo pre Smer akúsi vzpruhu v hlavnom meste, ktoré sa vo všeobecnosti považuje za baštu liberálov a progresívcov. Mažgúta ako schopného kandidáta vyzdvihol aj jeho hlavný rival v župných voľbách Juraj Droba (SaS).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  2. Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger a šéfovia vlád Česka a Poľska Petr Fiala a Mateusz Morawiecki v spoločnom článku v americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs v pondelok vyzvali slobodný svet, aby vytrval v podpore Ukrajiny.
  3. Porušovanie princípov právneho štátu

Ambíciu zabojovať o bratislavského voliča otvorene priznáva aj predseda Smeru-SD Robert Fico. „Je to veľké mesto, je tu veľa voličov a povinnosťou Smeru je byť úspešný aj v Bratislave, nielen v iných častiach Slovenska,“ vyhlásil Fico. Smer v posledných parlamentných voľbách získal v Bratislave 11 percent.

Zopakuje petržalský úspech?

Mažgútovou ambíciou bude jednoznačne tento výsledok zlepšiť. Práve v župných voľbách naznačil, že to nie je nereálna úloha. V bratislavskej Petržalke napríklad Mažgút dokázal v župných voľbách výsledkom 17,5 percenta prekonať vtedajšie celoslovenské priemerné preferencie Smeru.

Foto: fb/janmazgut

Aktivita Smeru v komunálnych a župných voľbách a v rámci zmeny fungovania v hlavnom meste môže narobiť vrásky aj lídrovi Hlasu Petrovi Pellegrinimu. Strana Hlas-SD sa totižto v komunále neodvážila postaviť svojich vlastných kandidátov na najvyššie pozície. V tomto kroku Smer pôsobil počas posledného roka odvážnejšie.

Mažgút možno opäť vytiahne svojho overeného stratéga

Na kampani pred parlamentnými voľbami by v Bratislave navyše mohol participovať šéf Mažgútovej župnej kampane Robert Bestro. Podľa dostupných informácií mal Bestro v rámci komunálnych a župných volieb zo všetkých kampaňových stratégov v hlavnom meste najlepší pomer cena-výkon.

Šéf volebnej kampane Jána Mažgúta Robert Bestro

Foto: fb/janmazgu

Teda dokázal pre Mažgúta získať najviac hlasov za jedno euro kampaňovej investície. Za zmienku stojí aj to, že Mažgút získal len o trochu menej hlasov v porovnaní s výsledkom Drobu z roku 2017, kedy sa stal liberálny kandidát prvýkrát županom Bratislavského samosprávneho kraja.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico bojuje aj o bratislavského voliča! Smeru bude v hlavnom meste šéfovať župný kandidát Mažgút

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti