eReport.sk
Tretia svetová vojna
Na kombosnímke zľava prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj a premiér Denys Šmyhaľ. Foto: tasr

Fantazírujú? Kyjev chce do konca roka splniť sedem podmienok Bruselu!


Sci-fi či realita? Vyhlásenie Kyjeva dáva pádny dôvod na takúto nanajvýš legitímnu otázku. To, čo iným krajinám, vrátane Slovenska, trvalo roky, chce totiž Ukrajina zvládnuť za pár mesiacov! Vládni politici (na čele s prezidentom Volodymyrom Zelenským) nášho východného suseda, ktorý je dnes vo vojne s Ruskom, chcú splniť všetky podmienky na začatie prístupových rokovaní s Európskej únie ešte do konca tohto roka! Uviedol v pondelok v Bruseli ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ po skončení 8. zasadnutia Asociačnej rady EÚ – Ukrajina, informuje spravodajca TASR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boje na Ukrajine neutíchajú
  2. Náčelník Generálneho štábu Armády ČR Karel Řehka.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Bizarná kritika?
  5. Zelenskyj ďakuje Nórsku

Cieľom pondelkového zasadnutia bolo prediskutovať bilaterálnu agendu medzi EÚ a Ukrajinou, najmä implementáciu dohody o pridružení a aktuálny stav spolupráce medzi oboma stranami.

Vláda aj ukrajinský ľud sú jednotní a odhodlaní dosiahnuť vstup do EÚ.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Šmyhaľ v rámci tlačovej konferencie spresnil, že Kyjev plánuje „mimoriadne rýchle“ plnenie všetkých siedmich stanovených podmienok. Tie Únia uložila Ukrajine v júni, keď jej spolu s Moldavskom udelila štatút kandidátskej krajiny.

Ide o proces, ktorý môže trvať aj niekoľko rokov

„Vláda aj ukrajinský ľud sú jednotní a odhodlaní dosiahnuť vstup do EÚ,“ zdôraznil ukrajinský premiér. Ukrajina požiadala o členstvo v EÚ niekoľko dní po začiatku ruskej invázie a štatút kandidátskej krajiny získala za menej ako štyri mesiace. Ide pritom o proces, ktorý zvyčajne môže trvať aj niekoľko rokov.

Popasujú sa expresne s korupciou či mocou oligarchov?

 Lídri EÚ však Ukrajincov upozornili, že môže potrvať dlho, dokonca desaťročia, kým sa Ukrajina stane plnohodnotným členom eurobloku. Únia tvrdí, že Ukrajina musí najskôr splniť sedem konkrétnych podmienok, kým sa začnú oficiálne prístupové rokovania. Medzi podmienkami je napríklad zintenzívnenie boja proti korupcii a moci oligarchov, zlepšenie fungovania súdneho systému a posilnenie nezávislosti médií.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fantazírujú? Kyjev chce do konca roka splniť sedem podmienok Bruselu!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne