eReport.sk
Tomáš Valášek (Za ľudí). Foto: tasr

Prezlieka kabát: Tomáš Valášek ide medzi progresívcov

AKTUALIZOVANÉ – Nezaradený poslanec Národnej rady SR a bývalý člen strany Za ľudí Tomáš Valášek vstupuje do mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko. Potvrdili zdroje z prostredia PS. Valášek o tom informoval spolu s predsedníčkou strany Irenou Bihariovou na piatkovej tlačovej konferencii.

Valášek hovorí o svojom vstupe do PS ako o prirodzenej voľbe. „Nemám bližšieho politického partnera, spojenca medzi mimoparlamentnými stranami ako PS,” uviedol s tým, že so stranou ho spájajú spoločné hodnoty a oceňuje jej profesionalitu. Spolu s PS chce pracovať na vytvorení alternatívy súčasnej vláde aj opozícii, aby si voliči nemuseli vyberať medzi stranami súčasnej koalície s ich prešľapmi a stranami opozície s ich „biľagom fašizmu či korupcie”. „Slovensko má na viac a ja chcem pomáhať budovať túto alternatívu,” vyhlásil.

Chce byť konštruktívnou opozíciou

V parlamente chce byť konštruktívnou opozíciou. Podporovať bude dobré vládne návrhy, prípadne sa ich bude snažiť vylepšiť. Na otázku, či podporí programové vyhlásenie vlády rekonštruovaného kabinetu Eduarda Hegera, reagoval tým, že v súčasnej situácii by nebol dobrý návrat Smeru-SD a Hlasu-SD. „Nebudem mať problém zaň hlasovať, ak to PVV bude mať hlavu a pätu,” uviedol s tým, že bude chcieť vidieť prípadné zmeny v pôvodnom vládnom programe, na ktorého príprave sa sám podieľal ešte ako koaličný poslanec.

„Tomáša dlhodobo vnímam ako človeka, politika, odborníka, s ktorým som nachádzala ako politička, líderka politickej strany, aj ako človek viaceré hodnotové, názorové, politické prieniky,” uviedla Bihariová s tým, že sa vedeli zhodnúť aj na prioritách, ku ktorým by mala krajina smerovať, teda pripraviť ju na výzvy “postcovidovej doby”. Slovensko podľa nej treba tiež pripraviť na to, aby bola zelenšia, liberálna a naďalej ukotvená v európskych štruktúrach.

Valášek už dlhšie debatoval o svojej politickej budúcnosti s PS či stranou Spolu. O spájaní demokratických síl sa mal rozprávať aj s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom. Nechcel zakladať novú stranu. Stranu Za ľudí aj vládnu koalíciu opustil po nákupe ruskej vakcíny Sputnik V, keď prepukla aj koaličná kríza. So stranami PS a Spolu komunikoval aj Valáškov kolega a poslanec Miroslav Kollár, ktorý rovnako odišiel z koalície a strany Za ľudí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity