eReport.sk
Ján Richter (Smer-SSD). Foto: fb/smer-sd

Exminister rezortu práce je nevinný! Letáky vraj boli v poriadku

Ján Richter, bývalý minister práce sa dostal do problémov pre letáky, ktoré dal vytlačiť počas volebnej kampane. Šetrenie v Národnej rade ale ukázalo, že ničoho zlého sa nedopustil.

Exminister práce a súčasný poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Richter (Smer-SD) už nečelí konaniu za letáky ministerstva v čase volebnej kampane. Konanie riešil Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Jeho šéf Boris Susko (Smer-SD) pre TASR ozrejmil, že na stredajšom (8. 6.) zasadnutí odobrili návrh na zastavenie konania.

Richtera „natrel“ poslanec Mihál

„Odhlasovalo sa zastavenie konania, pretože sa nepreukázalo, že porušil ústavný zákon, že by uprednostnil osobný záujem pred verejným,“ vysvetlil Susko. Konanie voči Richterovi sa týkalo ešte obdobia spred parlamentných volieb. Na problém s letákmi upozornili v decembri 2019. Podnet podal vtedajší poslanec Jozef Mihál. Tvrdil, že Richter mal počas volebnej kampane na ministerstve práce vytlačiť za verejné financie letáky Pomáhame ľuďom a propagovať svoju osobu. Richter podľa neho využil svoju funkciu a právomoci na získavanie výhod v prospech vlastnej politickej strany.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Exminister práce Ján Richter. (Smer-SD).
  2. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  3. Exminister práce Ján Richter. (Smer-SD).

Členovia výboru si počas trvania konania dožadovali rôzne dokumenty od rezortu práce, ministerstva vnútra či štátnej volebnej komisie. Odbor volieb, referenda a politických strán rezortu vnútra už skôr skonštatoval, že letáky nevykazovali znaky volebnej kampane.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister rezortu práce je nevinný! Letáky vraj boli v poriadku

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre