eReport.sk
Hovorkyňa EÚ pre zahraničné záležitosti Nabila Massraliová.
Hovorkyňa EÚ pre zahraničné záležitosti Nabila Massraliová. Zdroj: eeas.europa.eu

EÚ sa zastrája: Nedovolíme Moskve, aby zneužila G20 ako svoju propagandistickú platformu!

Európska únia zabráni Rusku, aby zneužilo stretnutie šéfov diplomacie krajín skupiny G20 v Indonézii ako „propagandistické fórum“ na šírenie svojich dezinformácií. Vo štvrtok to uviedla hovorkyňa EÚ pre zahraničné záležitosti Nabila Massraliová. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

„Hlavným bodom programu stretnutia ministrov zahraničných vecí G20″, na ktorom sa zúčastní aj šéf európskej diplomacie Josep Borrell, je energetická a potravinová kríza, ktorú zhoršila ruská invázia (na Ukrajinu),“ povedala Massraliová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dmitrij Medvedev na archívnej snímke z júna 2019.
  2. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie

„Odmietame ruské dezinformácie a pokus (Moskvy) zneužiť G20 ako propagandistické fórum,“ uviedla ďalej. Podľa hovorkyne „politická účasť Ruska na vysokej úrovni na stretnutí môže predstavovať hrozbu pre dôveryhodnosť a relevantnosť G20“.

Massraliová dodala: „Sme odhodlaní zabezpečiť úspech ministerského fóra G20 na Bali, ale nedovolíme Moskve, aby zneužila G20 ako svoju vlastnú propagandistickú platformu.“

Borrell nemá počas summitu na indonézskom ostrove (7.-8. júla) naplánované stretnutie s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Indonézia zastáva rotujúce predsedníctvo v skupine G20 a usporadúva na Bali aj nadväzujúci summit 15. – 16. novembra. Jakarta na schôdzku pozvala aj Putina. Západné krajiny však trvajú na tom, aby bol šéf Kremľa zo summitu G20 vylúčený.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EÚ sa zastrája: Nedovolíme Moskve, aby zneužila G20 ako svoju propagandistickú platformu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie