eReport.sk
Základné hodnoty Európskej únie
Europoslankyňa Monika Beňová. Foto: tasr

M. Beňová: v europarlamente zvádzame hodnotový súboj, nie je to o tom, koľko žien je v politike

eReport vyspovedal Moniku Beňovú. Najdlhšie slúžiaca politička – žena strany SMER-SSD sa pri príležitosti MDŽ vyjadrila k témam týkajúcich sa žien. M. Beňová si nemyslí, že viac žien v politike politiku zmení. Vývoj v politike nevníma ako súboj pohlaví ale skôr ako súboj hodnôt. Za stranu SMER-SSD sa vyjadrila, že najväčším posolstvom týchto eurovolieb bude: Slovensko je na prvom mieste.

eReport vyspovedal Moniku Beňovú

M. Beňová pre eReport

Redaktor eReportu Dominik Papala vyspovedal najdlhšie slúžiacu poslankyňu strany SMER-SSD, Moniku Beňovú, pri príležitosti MDŽ. Urobil tak na oslave tohto sviatku žien, v Bratislave. Oslavy MDŽ SME-SSD už tradične usporadúva každý rok a tešia sa veľkej obľube.

Ako vníma europoslankyňa tento sviatok? Monika Beňová pripomenula, že už od roku 1999 kedy strana vznikla, sa v Smere tento sviatok oslavuje. Vníma hlavne historicky dôležitý odkaz MDŽ a tým je boj žien za práva. Podľa nej boj za práva je aj dnes a mieste, pretože hlavne v pracovnej oblasti ženy stále nie sú s mužmi rovnocenné. Hovorila o mzdovom ohodnotení a následne dôchodku.    

M. Beňová očakáva, že MDŽ si pripomenú aj v Európskom parlamente. Je presvedčená, že oslavy by sa nemali týkať iba poslankýň ale úplne všetkých žien, či už je to dôchodkyňa, učiteľka alebo zdravotná sestra.

Ďalšou témou rozhovoru boli ženy v politike. Podľa europoslankyne ženy do politiky patria rovnako ako aj do iných povolaní.

Ale tak ako nie všetci muži v politike sú dobrými politikmi, tak ani všetky ženy v politike nie sú dobré političky, uviedla Beňová. Je to hlavne o skúsenostiach a pokore, ktoré by každý politik mal mať. „Treba počúvať ľudí,“ povedala Monika Beňová a dodala, že si nemyslí, že politika bude iná, ak v nej bude veľa žien. „Zvádzame hodnotový súboj“, povedal na margo progresívnych političiek a úplne otvorene priznala, že kamarátky nie sú,

A s akým posolstvom vstupuje SMER-SSD podľa nej do eurovolieb? So silnou politickou kandidátkou a s myšlienkou: Slovensko je na prvom mieste. Podľa Moniky Beňovej sa EÚ mení zásadným spôsobom a v Európskom parlamente prebehne veľký súboj o to, akú suverenitu si udržia jednotlivé štáty.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

M. Beňová: v europarlamente zvádzame hodnotový súboj, nie je to o tom, koľko žien je v politike

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie